دوشنبه ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱

اشباع ظرفیت تخت‌های بیمارستانی کرونا در یک استان/درخواست تعطیلی ۳ روزه برای اداره‌ها

کرونا

جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در یک استان جنوبی، با توجه به وضعیت قرمز اغلب مناطق این استان، تعطیلی ۳ روزه همه اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی را درخواست کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از ایرنا، علی رئوفی جانشین رئیس ستاد استانی مقابله با کرونا در هرمزگان در نشست فوق‌العاده ستاد مقابله با کرونا در شهرستان بندرعباس گفت: متاسفانه در پی سیر صعودی آمار مبتلایان و بستری‌ها، ظرفیت تخت‌های بیمارستانی استان به حد اشباع رسیده است که امکان خدمات‌رسانی مطلوب به بیماران را با مشکل روبه‌رو می‌کند.

وی بیان داشت: اکنون برای عبور از شرایط بحرانی و حاد کرونایی در هرمزگان، رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی مهم‌ترین راه مبارزه با این ویروس است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری هرمزگان اظهار کرد: در خانه ماندن در شرایط فعلی بهترین راه جلوگیری از انتشار ویروس کرونا و کمک به کارکنان ایثارگر بخش بهداشت و درمان در خط مقدم مبارزه با این بیماری است.

رئوفی همچنین از دورکاری دوسوم کارکنان اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی در سراسر استان هرمزگان با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا خبر داد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به وضعیت قرمز شیوع کرونا در هرمزگان، تنها یک‌سوم کارکنان اداره‌ها و دستگاه‌های اجرایی استان با رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در محل کار حضور پیدا خواهند کرد و دوسوم کارکنان باید دورکار باشند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.