چهارشنبه ۱۹ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۳

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی در دیدار با هیئت عراقی:

ارتباط علمی با عراق به رغم انتظارات بسیار کم است

دکتر نجف لکزایی

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی ضمن بیان زمینه های مشترک همکاری با عراق، گفت: ارتباط علمی با عراق به رغم انتظارات بسیار کم است.

به گزارش قدس آنلاین، نشست علمی «چالش های حضور آمریکا در عراق» با حضور عباس العرداوی «عضو مرکز حمورابی للدراسات و پژوهشگر مسائل عراق» در تالار سردار سلیمانی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی برگزار شد.

در این نشست که با مشارکت پژوهشکده مطالعات تمدنی و اجتماعی و پژوهشکده علوم و اندیشه سیاسی و مرکز همکاری های علمی و بین الملل و دبیری مختار شیخ حسینی برگزار شد، استاد عباس العرداوی و هیئت همراه موضوع «چالش های حضور آمریکا در عراق» را مورد بررسی قرار دادند و سپس جلسه با پرسش و پاسخ اساتید حاضر در جلسه پایان یافت.

پس از این جلسه، هیئت عراقی از بخش های مختلف پژوهشگاه و دستاوردهای آن بازدید کردند و در جلسه صمیمی با حضور حجت الاسلام والمسلمین نجف لک زایی «رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی» شرکت کرد.

در این دیدار، حجت الاسلام والمسلمین لک زایی ضمن خوش آمد گویی به هیئت عراقی به معرفی پژوهشگاه و زمینه های همکاری طرفین پرداخت و در ابتدا با معرفی نرم افزار پژوهان و پایگاه مدیریت علوم اسلامی، به نداشتن مرز در فضای مجازی و امکان فعالیت مؤثر در فضای مجازی از طریق این نرم افزار و پایگاه پرداخت.

وی با اشاره به اینکه ارتباط علمی با عراق به رغم انتظارات پایین است، به دیگر زمینه هایی مشترک همکاری پرداخت و به فعالیت های در حوزه سیاست، فلسفه، مطالعات قرآنی، مطالعات تمدنی  اشاره کرد.

رئیس پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی تصریح کرد: مرکز حمورابی می تواند در برنامه های مختلف این پژوهشگاه از جمله همایش «حکمت سیاسی متعالیه»، بهره برداری از دایره المعارف و فرهنگ قرآنی، همایش «مقاومت در مکتب شهید سلیمانی» در اواخر امسال، برگزاری نمایشگاه قرآنی با همکاری پژوهشگاه در عراق مشارکت داشته باشد.

همچنین امکان برگزاری کارگاه برای اساتید عراقی در ایران وجود دارد و اساتید پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی می توانند در برنامه های آن مؤسسه مشارکت داشته باشند.

منبع: خبرگزاری حوزه

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.