جمعه ۲۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۲

تشدید اختلافات ریاض و ابوظبی در پی ربوده شدن سران شورای انتقالی جنوب یمن

یمن

شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به امارات از تعلیق مشارکت این هیات در رایزنی های مربوط به اجرای توافق ریاض که در حال حاضر در عربستان جریان دارد، خبر داد.

قدس آنلاین: به گزارش الجزیره، شورای انتقالی جنوب وابسته به امارات از تعلیق مشارکت این هیات در رایزنی های مربوط به اجرای توافق ریاض که در حال حاضر در عربستان جریان دارد، به علت بازداشت فرماندهان وابسته به آن در استان شبوه در جنوب شرق یمن، خبر داد.

علی عبدالله الکثیری سخنگوی شورای انتقالی جنوب یمن وابسته به ابوظبی گفت: سرنوشت محمد جعفر بن الشیخ ابوبکر رئیس شورای انتقالی جنوب در استان حضرموت و حسن صالح الغلام العمودی معاون امور هماهنگ کننده او و برخی از سران شورای انتقالی در استان همچنان در پرده ای از ابهام قرار دارد.

او گفت: بازداشت مقامات شورای انتقالی، یک «آدم ‌ربایی» بود و نقض صریح حقوق سیاسی و شهروندی آن‌ها محسوب می‌شود. این افراد از مرکز ایست بازرسی در منطقه الخبیه در بئر علی استان شبوه ربوده و به مکان نامعلوم برده شده‌اند.

وی مقامات امنیتی استان شبوه را مسئول کامل جان رهبران ربوده شده دانست و از تعلیق مشارکت هیات شورای انتقالی جنوب یمن در رایزنی های جاری درباره اجرای توافق ریاض خبر داد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.