جمعه ۱۵ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۳:۰۶

تهران و خراسان رضوی در صدر لیست مراکز غیرمجاز رمزارز

رمز ارز

مطابق آخرین آمار ارائه شده از سوی شرکت توانیر تا نیمه مردادماه سال ۱۴۰۰، تاکنون ۴ هزار ۶۷۰ مرکز استخراج رمز ارز غیر مجاز شناسایی شده و مراحل جمع آوری و توقیف این مراکز طی شده است.

به گزارش قدس آنلاین شرکت توانیر به منظور ساماندهی شبکه برق کشور و همچنین جلوگیری از کمبود و قطعی برق مشترکان ۳ بخش خانگی، صنعتی و کشاورزی اقدام به کشف و جمع‌آوری مراکز استخراج رمز ارز غیر مجاز کرد.

بر این اساس مطابق آخرین آمار ارائه شده از سوی این شرکت تا نیمه مردادماه سال ۱۴۰۰، تاکنون ۴ هزار ۶۷۰ مرکز استخراج رمز ارز غیر مجاز شناسایی شده مراحل جمع آوری و توقیف این مراکز طی شده است.

بر این اساس ظرفیت شبکه برق مورد استفاده مراکز شناسایی شده معادل ۵۹۸ هزار ۴۲۴ کیلووات برآورد می‌شود.

لازم به تاکید است از ۴ هزار ۶۷۰ مرکز شناسایی شده تا کنون تعداد ۲۰۹ هزار ۲۴۳ دستگاه استخراج رمز ارز توقیف شده است. به عبارت دیگر به طور میانگین هر مرکز استخراج رمز ارز از ۴۵ دستگاه استخراج تشکیل شده است.

تهران، خراسان رضوی و آذربایجان شرقی در صدر لیست مراکز رمز ارز غیرمجاز

بر اساس نقشه پراکندگی کشفیات غیر مجاز مراکز استخراج رمز ارز، از انتهای تیرماه تا دهه اول مرداد ماه، ۳ استان، خراسان رضوی، تهران و آذربایجان شرقی بیشترین مراکز استخراج رمز ارز غیر مجاز را به خود اختصاص داده‌اند و در وضعیت قرمز قرار دارند.

از سوی دیگر ۴ استان فارس، لرستان، کرمانشاه و اصفهان نیز بین ۵ تا ۱۰ درصد مراکز استخراج رمز ارز را به خود اختصاص داده و در وضعیت نارنجی به سر می‌برند.

نکته قابل توجه در این نقشه، صفر بودن آمار شناسایی مراکز استخراج رمز ارز غیر مجاز در ۲ استان هرمزگان و کهگیلویه و بویر احمد در بازه زمانی یاد شده است.

مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز در کدام استان‌ها قرار دارند؟

انتهای پیام/

منبع: فارس

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.