جمعه ۵ شهریور ۱۴۰۰ - ۰۸:۵۲

بایدن: نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم

بایدن1

رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا خطاب به عاملان انفجارهای روز پنجشنبه در نزدیکی فرودگاه کابل گفت که «ما نخواهیم بخشید و فراموش نخواهیم کرد».

به گزارش قدس آنلاین، «جو بایدن» رئیس‌جمهور آمریکا در سخنرانی خود در واکنش به انفجارهای محوطه فرودگاه کابل اعلام کرد: «از زمان انتشار این خبر با فرماندهان نظامی آمریکا در واشنگتن، کابل و دوحه از نزدیک در تماس بوده‌ام».

بایدن تصریح کرد: «کسانی که عوامل حمله در نزدیکی فرودگاه کابل بودند باید بدانند که ما نه می‌بخشیم و نه فراموش می‌کنیم. به هر نحوی که شده شما را پیدا می‌کنیم تا هزینه‌اش را بدهید».

رئیس‌جمهور آمریکا اظهار داشت: «می‌دانیم عاملان حمله کابل چه کسانی هستند و به دنبال راه‌های مناسب برای حمله به آنها خواهیم بود».

وی افزود: «فرماندهان نظامی ما در افغانستان مصمم به انجام ماموریت تخلیه شهروندان از افغانستان هستند و تروریست‌ها قادر نخواهند بود جلوی انجام ماموریت تخلیه را بگیرند».

رئیس‌جمهور آمریکا ادامه داد: «به فرماندهان آمریکایی دستور داده‌ام تا عملیات نظامی علیه مواضع داعش در افغانستان را آغاز کنند».

وی در واکنش به کشته ‌شدن ١٢ تفنگدار آمریکایی در کابل گفت: «متعهد می‌شویم به هر طریقی همه شهروندان موردنظر را تا 31 اوت از افغانستان خارج کنیم».

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.