دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷

پرتغالی‌ها می‌دانند بازیکنان ایرانی چه پتانسیلی دارند

علیپور: بدون سیاه بازی برای تیم ملی آرزوی موفقیت می‌کنم

علی علیپور

مهاجم ماریتیموی پرتغال که به اردوی تیم ملی دعوت نشده گفت: بدون سیاه بازی و چاپلوسی برای تیم ملی کشورم از صمیم قلب آرزوی موفقیت می‌کنم.

به گزارش قدس آنلاین، علی علیپور مهاجم ایرانی تیم فوتبال ماریتیمو دومین فصل حضورش در لیگ پرتغال را سپری می‌کند و امسال به دنبال هدف‌های بزرگتری است. این بازیکن نسبت به فصل گذشته شرایط بهتری را تجربه می‌کند و درخشش در رقابت‌های این فصل می‌تواند موقعیت علیپور را بهبود ببخشد.

علیپور با وجود اینکه در این سال‌ها خودش را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان ایران مطرح کرد همچنان پشت درهای تیم ملی مانده اما این موضوع باعث نمی‌شود که او ناامید شود.علیپور در خصوص وضعیتش در ماریتیمو و عدم دعوت به تیم ملی و مسائل مختلف دیگری صحبت کرده است که در زیر می آید:

بعد از گذشت ۴ هفته از لیگ پرتغال شرایط ماریتیمو را چطور ارزیابی می‌کنی؟

قبل از شروع فصل ۱۴ روز در جزیره خودمان اردو داشتیم و دو هفته هم در یکی از شهرهای پورتو اردو زدیم. ۴ بازی دوستانه انجام دادیم که من ۴ گل زدم و یک پنالتی گرفتم. قبل از شروع مسابقات در آلیانس کاپ به بواویشتا باختیم. در شروع لیگ به براگا باختیم ولی در دومین بازی برنده شدیم که خوشبختانه من گل زدم. در بازی با پورتو به تساوی رسیدیم و در هفته چهارم هم متاسفانه شکست خوردیم که البته من پاس گل دادم. در ۴ بازی ۴ امتیاز گرفته‌ایم و این را هم باید در نظر گرفت که قرعه نسبتا سختی داشتیم. با این حال دلیلی برای بهانه آوردن وجود ندارد و امیدوار به روزهای بهتری هستیم تا رو به جلو حرکت کنیم.

قدرت تیمی ماریتیمو نسبت به فصل گذشته بیشتر شده است؟

بازیکنان خوبی به تیم ما اضافه شده‌اند و بازیکنان قبلی هم کیفیت خوبی دارند. امیدواریم نتایج بهتری بگیریم.

خودت هم در این فصل هدف‌های بزرگتری داری.

بله، همینطور است. همیشه گفته‌ام که در کنار اهداف تیمی تلاش می‌کنم به هدف‌های فردی هم برسم. اگر تیم موفق باشد من هم می‌توانم عملکرد خوبی داشته باشم.

دوست داری در صورت جدایی از لیگ پرتغال در کدام لیگ مطرح اروپا بازی کنی؟

من از بچگی لیگ اسپانیا و انگلیس را دوست داشتم اما حالا که فوتبال را به صورت حرفه‌ای بازی می‌کنم شاید دیدگاهم متفاوت‌تر از گذشته باشد. الان همه لیگ‌های اروپا پیشرفت کرده‌اند و اینطور نیست که بگویم مثلا اگر از فلان لیگ پیشنهاد داشته باشم نمی‌روم. دوست دارم در فوتبال پرتغال پیشرفت کنم تا بتوانم خودم را در تیم‌های بزرگتری در فوتبال اروپا نشان دهم. به عنوان مثال دوست دارم یک روز در لالیگا بازی کنم. از بچگی طرفدار رئال مادرید بودم و لیگ اسپانیا را هم دوست دارم. با این حال فقط نمی‌توانم روی یک لیگ زوم کنم و اگر پیشنهادی برسد و بخواهم پیشرفت کنم آن را بررسی خواهم کرد.

با بازیکنان ایرانی که در پرتغال بازی می‌کنند ارتباط داری؟

ما در جزیره مادیرا هستیم و ماریتیمو تنها نماینده این جزیره در لیگ برتر پرتغال است. ارتباط من با بازیکنان دورادور و بیشتر از طریق تلفن است.

به نظر می‌رسد نگاه پرتغالی‌ها به بازیکنان ایرانی بیشتر از سال‌های گذشته است و به نوعی آنها تمایل بیشتری برای جذب فوتبالیست‌های ما نشان داده‌اند.

از زمانی که بزرگانی مثل دایی، خداداد، کریم باقری، علی کریمی و ... بازی می‌کردند همیشه نگاه خاصی روی فوتبال ما وجود داشت و الان هم پرتغالی‌ها به خوبی می‌دانند که بازیکنان ایرانی چه پتانسیلی دارند. از طرفی فوتبالیست‌های ما هم دنبال پیشرفت هستند.

در سال‌های اخیر خودت را به عنوان یکی از بهترین مهاجمان ایران ثابت کردی ولی همچنان به تیم ملی دعوت نمی‌شوی. این در حالی است که خیلی‌ها معتقدند باید در بین ملی‌پوشان حضور داشته باشی.

زمانی که پرسپولیس هم بودم عملکرد فردی خوبی داشتم و در بحث تیمی هم که موفقیت‌های زیادی را به دست آوردیم. بازیکنان تیم ملی دوستان من هستند و همیشه برای آنها آرزوی موفقیت دارم. زمان کی‌روش فقط در یک اردو دعوت شدم که فکر می‌کنم آن هم به دلیل فشارهای هواداران و برخی رسانه‌ها بود که به من لطف داشتند. همیشه این موضوع جای سوال بوده ولی واقعیت این است که دوست دارم بیشتر بجنگم و همیشه توکلم به خدا است. سعی می‌کنم کارم را به بهترین شکل جلو ببرم اما برایم جای سوال دارد که چرا به تیم ملی دعوت نمی‌شوم.

این اتفاق باعث ناامیدی تو نمی‌شود؟

به هر حال ممکن است هر فردی فکرهای منفی در ذهنش داشته باشد اما من اسمش را ناامیدی نمی‌گذارم چون هدف‌ها و انگیزه‌هایی که دارم همیشه به من قدرت می‌دهند تا کارم را به خوبی جلو ببرم. زیاد دوست ندارم در مورد این موضوع صحبت کنم. بدون سیاه بازی و چاپلوسی از صمیم قلب برای تیم ملی آرزوی موفقیت دارم. بازیکنان تیم ملی در پست‌های مختلف دوستان من هستند و آرزو می‌کنم که در بازی‌های انتخابی جام جهانی نتایج خوبی بگیریم و در نهایت به جام جهانی ۲۰۲۲ صعود کنیم. مطمئنا درخشش فوتبال ایران در رده ملی می‌تواند به سود من و بازیکنان دیگر باشد.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.