دوشنبه ۸ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۱

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا:

مشکل خاصی در مرزهای شرقی وجود ندارد/بنادر باید تجمیع شوند

مرزبانی

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا برخورد قاطع با قاچاق کالا و مواد مخدر را یکی از اولویت‌ها دانست و تصریح کرد: با توجه به تغییر مسیر ترانزیت مواد مخدر از خشکی به سمت دریا باید همه کشورهای منطقه در این عرصه فعالیت کنند.

به گزارش قدس آنلاین، سردار جلال ستاره در آئین تکریم و معارفه فرمانده مرزبانی استان بوشهر با گرامیداشت هفته دولت، اظهار کرد: با توجه به طراحی توطئه‌های جدید از سوی آمریکا با همکاری ایادی آنان در کشورهای حاشیه خلیج‌فارس باید مراقب ترفندهای آنان باشیم.

وی حفظ امنیت منطقه خلیج‌فارس را یکی از اولویت‌های کشور دانست و افزود: برای حفظ امنیت خلیج‌فارس از مدت‌ها قبل گارد ساحلی جمهوری اسلامی ایران با کشورهای منطقه تعامل داشته است.

وی با اشاره به شرایط افغانستان و افزایش مهاجرت ساکنان این کشور به کشورهای مختلف تصریح کرد: در مرزهای شرقی هیچ مشکل خاصی وجود ندارد البته تعدادی از مردم ستم‌دیده افغانستان برای ورود به جمهوری اسلامی ایران به مرزهای شرقی مراجعه می‌کنند که با کمال تکریم و احترام با اتباع افغانی برخورد می‌شود.

سردار ستاره گفت: ما در، درد و رنج مردم افغانستان شریک هستیم و با آنان احساس همدردی می‌کنیم و از مردم شریف افغانستان تقاضا داریم، بدون توجه به تبلیغات به مرزها مراجعه نکنند و در کشور خودشان بمانند تا ان‌شاءالله مشکلاتشان برطرف شود.

وی با بیان اینکه مهاجران افغانی که به مرزهای ایران مراجعه می‌کنند با کمال تکریم و احترام با آنان برخورد می‌شود و غالباً به کشور خودشان برگردانده می‌شوند، گفت: روزانه شاید به صورت متوسط ۲۰۰۰ نفر برای ورود به ایران به مرزها مراجعه می‌کنند.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا با اشاره به اینکه استان بوشهر در عرصه مقاومت و دلاورمردی جایگاه مهمی در کشور دارد، افزود: مردم دلوار استان بوشهر به فرماندهی سردار " رئیسعلی دلواری" در تاریخ ایران برجسته‌ترین مقاومت در برابر استعمارگران انجام داده‌اند که نشان از جایگاه استان در عرصه مقابله با استکبار و استعمار است.

سردار ستاره با بیان اینکه مرزبانی ناجا از هر طرحی برای تأمین معیشت مردم ساحل‌نشین استقبال می‌کند، گفت: در این راستا چند طرح و برنامه مورد توجه مرزبانی ناجا قرار دارد که ساماندهی شناورها سفاری و تجاری از آن جمله است.

وی با اشاره به فعال شدن تعاونی لنج‌داران تجاری و سفاری تصریح کرد: در راستای توجه بیشتر به شناورهای سنتی در بنادر باید به بخشی از صادرات و واردات کالاها به تعاونی لنج‌داران واگذار شود.

جانشین فرمانده مرزبانی ناجا تجمیع بنادر را یک ضرورت دانست و افزود: با توجه به اینکه به فاصله هر ۸ مایل دریایی یک حوضچه و بندر استقرار دارد و کنترل این حجم حوضچه قدری مشکل است باید بنادر تجمیع شود تا خدمات به شناورها و فعالیت شناورهای تجاری در تخلیه و بارگیری کالا افزایش یابد.

وی با تأکید بر حفظ ذخایر آبزیان در خلیج‌فارس، افزایش طرح‌های آبزی پروری را یک ضرورت دانست و تصریح کرد: باید شناورهای صیادی در راستای حفظ ذخایر آبزیان ساماندهی شود.

در این مراسم از زحمات و خدمات مجاهدانه سردار "ولی ا… رضایی نژاد" در طول مدت تصدی فرماندهی مرزبانی استان بوشهر تقدیر به عمل آمد و سرهنگ " یدا ... شرفی" به عنوان فرمانده مرزبانی استان بوشهر معرفی شد.

منبع: ایسنا

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.