چهارشنبه ۱۰ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۰

حریرچی:

هزینه‌های درمانی در یکسال اخیر ۶۱۲ هزار نفر را به زیر خط فقر کشاند

ایرج حریرچی

معاون کل وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ۶۱۲ هزار نفر از مردم کشور در یکسال اخیر به زیر خط فقر ناشی از پرداخت هزینه‌های درمانی رسیدند.

به گزارش قدس آنلاین، ایرج حریرچی امروز در مراسم قدردانی از سعید نمکی وزیر سابق و معارفه دکتر بهرام عین اللهی وزیر جدید بهداشت اظهار کرد: در سال ۹۶ میزان پرداختی هزینه های درمان از جیب مردم به ۳۲.۶ درصد رسید که متاسفانه به دلیل تحریم ها و شرایط سخت کشور این میزان پرداختی توسط مردم به ۴۰ درصد افزایش یافت و ۷۲ صدم درصد از مردم به زیر خط فقر پرداخت هزینه های ناشی از درمان رسیدند.

وی تصریح کرد: همچنین در یکسال اخیر دو میلیون و ۴۱ نفر دچار پرداخت هزینه های کمرشکن درمانی شدند.

به گفته حریرچی، در سال ۹۵ برآورد داشتیم که با وعده دولت و مجلس، رشد اقتصادی به چهار درصد در سال ۱۴۰۰ برسد که این امر محقق نشد در حالیکه مسوولان بویژه حوزه سلامت کمک های زیادی در این امر کردند.

معاون کل وزیر بهداشت تصریح کرد: دولت جدید با سکانداری دکتر عین اللهی باید تا سال ۱۴۰۴ بر اساس چشم انداز توسعه ایران در حوزه سلامت رتبه اول را در منطقه داشته باشد و این مسوولیت سنگینی را بر ما وارد می کند.

وی خاطرنشان کرد: از دکتر نمکی تشکر می کنم، همراه معاونان به خصوص در این شرایط کرونایی بصورت تمام وقت زحمات زیادی کشیدند و باید همه کمک کنیم تا این شرایط و قافله به سر منزل مقصود برسانیم.

به گفته حریرچی، مدافعان نظام سلامت اعم از دکتر، پرستار، بهیار، کادر اداری و غیره و مردم، سازمان ها، وزارتخانه ها نهادهای مختلف در این شرایط کمک زیادی ارائه دادند و از ما حمایت کردند.

وی افزود: در یکسال آینده عملکرد حوزه سلامت بزرگترین تعیین کننده رشد اقتصادی، رفاه و حمایت مردم از نظام خواهد بود.

حریرچی اظهار داشت: باید علاوه بر کرونا، به فکر بیماری‌های واگیردار و غیرواگیر و شیوع آنها نیز باشیم که جزو مشکلات مهم مردم هستند و توجه به آنها ضروری است.

منبع: ایرنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.