یکشنبه ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۱۷

متولی و رئیس هیئت امنای حسینیه کربلایی‌ها مطرح کرد؛

ماموریت مشترک مساجد و حسینیه‌ها/ مشکلی که هر دوی این نهادها از آن رنج می‌برند

توزیع غذا برای نیازمندان

فولادزاده گفت: مساجد و حسینیه‌ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ماموریت مشترکی در ترویج معارف دینی و خدمت به نیازمندان دارند که به خوبی از عهده آن برآمدند؛ اما هر دوی اینها از مشکلی مشترک رنج می‌برند.

به گزارش قدس آنلاین، «عبدالامیر فولادزاده» با بیان اینکه فضای مساجد و حسینیه ها در برگزاری برنامه های متنوع و گسترده کردن فعالیت های شان با پیروزی انقلاب اسلامی بسیار باز شده است، اظهار کرد: ملت ایران باید شکرگزار انقلاب اسلامی باشند که چنین فضایی را در حوزه انتشار دین و معارف اهل بیت (ع) در اختیار آنان گذاشته است.

 

متولی و رئیس هیئت امنای حسینیه کربلاییها (واقع در تهران، خیابان ۱۵ خرداد، چهارراه گلوبندک) افزود: مساجد و حسینیه ها بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ماموریت مشترکی در ترویج معارف دینی و خدمت به نیازمندان دارند که به خوبی از عهده آن برآمدند.

 

وی اضافه کرد: مساجد و حسینیه ها طی سی سال اخیر یعنی پس پیروزی ایران در جنگ تحمیلی و ایجاد فضای با ثبات در کشور هر روز رونق بیشتری یافته اند همچنان که حسینیه کربلاییها الان صرفا مرکزی برای برگزاری مجالس روضه و جشن و نماز جماعت نیست بلکه مجموعه ای عبادی، مذهبی، پزشکی و خدماتی است که هر روز افراد بیشتری از خدمات آن بهره مند می شوند.

 

فولادزاده در ادامه با بیان اینکه بیش از هزار موسسه مذهبی و فرهنگی و خدماتی با مدیریت عراقی های ساکن ایران در سراسر این کشور در حال فعالیت هستند، گفت: مشکل اصلی در حوزه این موسسات، نبود سیستمی برای ایجاد پیوند میان این موسسات است که اگر این فعالان این موسسات به هم مرتبط شوند و به نقطه هم افزایی و هم گرایی برسند شاهد خدمت رسانی بیشتر این مراکز به عراقی ها و ایرانی ها خواهیم بود.

 

وی در پایان با بیان اینکه در جایگاهی نیست که درباره ساختار مساجد در کشور اظهار نظر کارشناسی دهد، خاطرنشان کرد: با وجود این باید بگویم که تا جایی که اطلاع دارد مساجد ایران نیز از نبود یک سیستم یکپارچه و متحد رنج می برند.

منبع: شبستان

انتهای پیام/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.