چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۸

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمان:

در اربعین فقط موکب داران به کربلا می روند/احتمال راه اندازی مجدد سفر کربلا بعد از اربعین

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمان

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمان با بیان اینکه سهمیه ۳۰ هزار نفر به موکب داران داده شد، اظهار کرد: باتوجه به عدم تخصیص سهمیه از سوی ستاد اربعین کشور به استان ها، لذا هیچ گونه ثبت نام و اعزام عمومی از مردم تحت هر عنوان (ثبن نام در سامانه، کاروان، موکب و ...) متصور و مقدور نیست.

به گزارش قدس آنلاین، "محمود عرب نژاد" درباره آخرین تصمیمات ستاد اربعین حسینی برای اعزام زائرین اظهار کرد: براساس تصمیم ستاد ملی اربعین کشور، بحث اعزام زائرین کلا منتفی شد.

وی با بیان اینکه سهمیه ۳۰ هزار نفر به موکب داران داده شد، افزود: باتوجه به عدم تخصیص سهمیه از سوی ستاد اربعین کشور به استان ها، لذا هیچ گونه ثبت نام و اعزام عمومی از مردم تحت هر عنوان (ثبت نام در سامانه، کاروان، موکب و ...) متصور و مقدور نیست.

سخنگوی ستاد اربعین استان کرمان با تاکید برآنکه مردم به هیچ عنوان به مرزها مراجعه نکنند، تصریح کرد: تمامی مرزهای زمینی مشترک ایران و عراق بسته است.

وی با بیان اینکه امیدواریم بیماری کرونا ریشه کن شود تا دوباره راه سفر کربلا باز شود، اظهار کرد: سازمان حج و زیارت قبل از عرفه به دنبال راه اندازی مجدد سفر کربلا بود اما متاسفانه ستاد مقابله با کرونا و هم دولت عراق با آن موافقت نکردند.

عرب پور بیان کرد: اکنون به دنبال این هستیم بعد از اربعین سفر کربلا را به صورت محدود راه اندازی کنیم که این نیز منوط به موافقت ستاد ملی مقابله با کرونا و کشور عراق است.

 همه ۳۰ هزار نفر اعزامی از طریق مرز هوایی به عراق خواهند رسید و تمامی مرزهای زمینی بسته است.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.