چهارشنبه ۱۷ شهریور ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۶

تلاش برای بازگشایی مدارس به دور از هرگونه آسیب با واکسیناسیون معلمان

بازگشایی مدارس

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی وزارت آموزش و پرورش گفت: تلاش می کنیم با واکسیناسیون معلمان و برنامه ریزی مناسب، بازگشایی مدارس به دور از هرگونه آسیب رخ دهد.

به گزارش قدس آنلاین، حسن شربتدار در نشست آموزشی-توجیهی برنامه ها و فعالیت های اداره کل امور تربیتی و مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی که پیرامون موضوع «شروع سال جدید تحصیلی» برگزار شد، اظهار کرد: در آستانه بزرگترین و مهمترین اتفاق تربیتی کشور هستیم؛ شروع سال تحصیلی از اول مهر خواهد بود و با توجه به خدماتی که آموزش و پرورش ارائه می دهد حدود ۶۰ درصد جمعیت کشور را پوشش می دهد و مورد قضاوت همه جامعه قرار می‌گیرد.

وی افزود: تمام افراد جامعه نسبت به فعالیت‌های مدارس و آموزش و پرورش تأثیر می پذیرند و با توجه به شرایط خاص امسال که هنوز کرونا به صورت کامل مهار نشده است انشا الله بتوانیم با برنامه ریزی های انجام شده و واکسیناسیون معلمان، بازگشایی آرام و مؤثری داشته باشیم.

وی با اشاره به فعالیت اداره کل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی گفت: یکی از حوزه های راهبردی معاونت پرورشی و فرهنگی و آموزش و پرورش، این اداره کل است که نوع فعالیتی که در حوزه پرورشی و فرهنگی انجام می‌شود از آن تأثیر می پذیرد و یا بر روی آن تأثیر می‌گذارد.

سرپرست معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به شاخص ها و فعالیت هایی که در اداره کل امور تربیتی مشاوره و مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی انجام شده است، گفت: اقدامات صورت گرفته در معاونت پرورشی و فرهنگی، مانند «توسعه و مدیریت مراکز هسته مشاوره» و «هدایت تحصیلی بیش از یک میلیون دانش آموز»؛ ماندگار، بنیادین و اساسی هستند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، وی گفت: همچنین در حوزه فعالیت مراقبت در برابر آسیب های اجتماعی طرح‌هایی مانند «نماد» و «یاریگران زندگی» را داریم که با همکاری سایر دستگاه‌های کشور انجام شده است.

شربتدار با اشاره به راه اندازی خط ملی «نماد» گفت: دانش‌آموزان می‌توانند با تماس با شماره ۱۵۷۰ از خدمات مشاوره ای بهره بگیرند.

منبع: ایسنا

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.