یکشنبه ۴ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۵

به عنوان راوی کتاب گویای «شهید باقری»

فرهاد قائمیان: یادآوری دفاع مقدس به یک مناسبت محدود نشود

کتاب گویا

فرهاد قائمیان، بازیگر در مراسم رونمایی از کتاب گویای «شهید باقری» که با همکاری ایرانصدا و مرکز اسناد دفاع مقدس تولید شده است، بر یادآوری ارزش های دفاع مقدس در تمامی مقاطع و دوران ها تاکید کرد.

به گرارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی معاونت صدا، مراسم رونمایی از کتاب گویای زندگی شهید حسن باقری، گیل مانا، همسفر و ۴۵ اثر دیگر به مناسبت چهل و یکمین سالگرد دفاع مقدس، با همکاری ایرانصدا و مرکز اسناد دفاع مقدس، در معاونت صدا برگزار شد.
در بخشی از این مراسم جمعی از عوامل و پدیدآورندگان و راویان این آثار نظرات خودشان را بیان کردند.

فرهاد قائمیان یکی از راویان کتاب گویای «شهید باقری» ضمن گرامیداشت یاد و نام شهدا تصریح کرد: دفاع مقدس باید هر روز یادآوری شود. شاید شهدای ما پر از اشک و بغض باشند. یادمان باشد نباید از دفاع مقدس و ارزش های آن صرفا در یک مقطع خاص یاد کنیم.
وی افزود: زمانی که ادبیات نوشتاری به ادبیات شنیداری تبدیل می شود، باید تفاوت تا حدی محسوس باشد که در جامعه جریانی نو ایجاد کند و صرفا نباید به تولید کتاب گویا در یک سازمان اکتفا شود که البته این اتفاق نیازمند تخصیص بودجه کافی و دلسوزی مسئولان امر است.
هدی فلاح و زهرا بلدی، تهیه کنندگان، کتاب گویای «شهید باقری» نیز از زندگی و مجاهدت ‌های شهید باقری صحبت کردند.
امیرمحمد صمصامی، سینا نیکوکار در مقام بازیگر این اثر نیز با گرامیداشت یاد شهدای دفاع مقدس از روزهای به یادماندنی حضور در استودیوی ایرانصدا برای ضبط این اثر گفتند.
محمدحسین لطیفی هم از دیگر راویان این کتاب است که در این مراسم حضور نداشت.
حدیث حسن پور، تهیه کننده کتاب گویای «گیل مانا» با موضوع خاطرات سردار «محمدعلی حق‌بین» فرمانده‌ی گردان کمیل در دوران دفاع مقدس گفت: این کتاب خاطراتی از آغاز جنگ تحمیلی است که بخشی از تاریخ جنگ را برای نسل جوان بازگو می‌کند.
علیرضا علیا، راوی این اثر و سیده نساء ‌هاشمیان سیگارودی، نویسنده این کتاب نیز ضمن پاسداشت مقام شهدای جنگ تحمیلی از خاطرات خود در روزهای روایت و نگارش این اثر گفتند.
در پایان علی همت مومیوند، راوی، مجید سان کهن، نویسنده و اشرف السادات اشرف نژاد، تهیه‌کننده کتاب گویای «همسفر» هم به گوشه‌هایی از زندگی جانباز شهید سیدمحمود موسوی و رفتار این شهید با خانواده، دوستان و موقعیت‌های زندگی وی که موضوع کتاب بود، اشاره کردند.
یادآور می شود در این مراسم، علی بخشی زاده معاون صدای رسانه ملی، سردار فدوی جانشین فرمانده کل سپاه، سردار نایینی رئیس مرکز اسناد و تحقیقات دفاع مقدس، شهرام صمدی نیا رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان تهران و جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون و رادیو نیز حضور داشتند.

منبع: ایسنا

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.