پنجشنبه ۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۶:۱۷

شجاعی: اردوی تیم ملی بسکتبال بانوان ۹۰ درصد قطعی شده است/ مسابقات سختی داریم اما مصمم به صعود هستیم

هفته دوازدهم رقابت‌های لیگ‌برتر بسکتبال باشگاه‌های کشور

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال گفت: اردو و بازی تدارکاتی تیم ملی در ترکیه ۹۰ درصد قطعی شده است و مراحل اعزام تیم در حال انجام است.

به گزارش قدس آنلاین، فریده شجاعی در مورد اردوی تدارکاتی تیم ملی بانوان در ترکیه  قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی دسته دوم آسیا در جمع خبرنگاران گفت: بازیکنان نیاز به بازی تدارکاتی داشتند و کشورهای اطراف را بررسی کردیم. بهترین کشور ترکیه بود که تیم‌های خوبی برای  بازی دوستانه دارد. این اردو 90 درصد قطعی شده است و امیدوارم قبل از مسابقات اصلی اردوی خوبی داشته باشیم. تا بلیت زمانی که بلیت نگیریم، نمی‌گویم اعزام به ترکیه قطعی است اما مراحل طی، اقدامات و برنامه ریزی لازم انجام شده  است.

وی در مورد دلیل انتخاب ترکیه برای بازی تدارکات بیان کرد:  ترکیه از بسکتبال خوبی در بخش زنان برخوردار است، تیم‌های این کشور می‌توانند حریف قدری باشند. از طرفی برای اعزام به اردن باید از طریق ترکیه می‌رفتیم و در واقع سر راهمان بود. این عوامل دست به دست هم داد تا این کشور را انتخاب کنیم. درخواست بازی با فنرباغچه و بشیکتاش که دو تیم اول ترکیه هستند، داشتیم اما لیگ این کشور شروع شده است. با این حال اطمینان دادند که دو تیم در همان سطح را برای دیدار مقابل ما انتخاب می‌کنند.

نایب رئیس بانوان فدراسیون بسکتبال در مورد شانس ایران برای صعود به دسته اول آسیا گفت: مربیان کارهای خود را به خوبی انجام داده‌اند، هم بازیکنان مصم هستند و خیلی به صعود امیدواریم. البته بازی های سختی داریم ، تیم های قدرتمندی در این دسته حضور دادند و لبنان و سوریه از قدرهای بسکتبال غرب آسیا هستند. بازی‌ها در سطح بالایی است و متاسفانه یک تیم به دسته یک آسیا صعود می‌کند که امیدوارم آن یک تیم ایران باشد.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.