پنجشنبه ۶ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۳۴

تلویزیون سریالی درباره «صفویه» می‌سازد

"مهیار عیار"

تولید سریال تاریخی "مهیار عیار"که قرار است به دوران صفویه بپردازد به تأخیر افتاد.

به گزارش قدس آنلاین، بهروز مفید تهیه‌کننده سینما و تلویزیون که اخیراً سریال "در کنار پروانه‌ها" را روی آنتنِ شبکه دو سیما داشت، فیلمنامه سریال تاریخی "مهیار عیار" را در دستور کار دارد که اگر شرایط فراهم شود جلوی دوربین ببرد.  

او درباره‌ آخرین وضعیت تولید این مجموعه تلویزیونی به خبرنگار تسنیم گفت: فیلمنامه "مهیار عیار" در تلویزیون به تصویب رسیده اما کار قدری به تعویق افتاده تا شرایط فراهم شود. در صورت فراهم شدن شرایط کار، قطعاً این مجموعه نیازمند ۳، ۴ ماه پیش‌تولید است که احتمالاً با این اوصاف، تولید آن به سال آینده موکول شود.  

وی افزود: این سریال در دوران صفویه می‌گذرد و ۳۱ قسمتی است. فیلمنامه‌ این مجموعه تلویزیونی را محمدرضا نیکو به نگارش درآورده و برای اولین بار است که فضای تاریخی را در سریال‌هایم تجربه خواهم کرد. هنوز هیچ‌کاری پیش نرفته و همه‌چیز منوط به برآورد هزینه‌های سریال است تا ببینیم لوکیشن‌ها، کارگردان و بازیگران را چگونه باید کنار هم قرار دهیم. اما حتماً چند بازیگر شاخص خواهیم داشت و باید ببینیم شرایط به چه صورت رقم خواهد خورد.  

مفید همچنین تأکید کرد: این پروژه در حد سریال‌های الفِ تلویزیون است. برای آن روستا و فضایی را باید درنظر گرفت که بتواند روایتگر دوره صفویه باشد. فکر نمی‌کنم شهرک سینمایی بتواند به تنهایی جوابگو باشد. چرا که یکی از مشکلات شهرک سینمایی این است که لوکیشن‌هایش تکرار می‌شوند.

منبع: تسنیم

انتهای خبر/

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.