همه‌ی خبرهای امروز
 • عشایر ۱۳۹۸-۰۹-۱۷ ۱۰:۴۲

  با اجرای طرح‌های آب‌رسانی محقق می‌شود

  بازگشت رونق به اقتصاد عشایر

  یاسوج- زنان و مردان مناطق عشایری که به دلیل دام‌پروری و فعالیت در زمینه صنایع‌دستی زندگی پرمشغله‌ای دارند در سال‌های خشک‌سالی برای تأمین ضروری‌ترین نیاز زندگی خود به‌شدت در تنگنا قرار داشته و کمبود آب و بارش‌ها نه‌تنها مراتع را فقیر کرده است بلکه زندگی عشایر را برای تأمین نیازهای خود با سختی‌های فراوان همراه کرده است.

 • یاسوج ۱۳۹۸-۰۷-۰۳ ۱۴:۳۹

  کارشناسان مدیریت بحران تأکیددارند

  ضرورت توانمندسازی کهگیلویه و بویر احمد در برابر زلزله/واحد های روستایی نیاز به مقاوم سازی دارد

  یاسوج- استان کهگیلویه و بویر در فهرست استان‌های کمتر توسعه‌یافته است و لذا از خانه‌های غیر مقام؛ بناهای سنگی و یا چوبی روستایی که بگذریم در شهرها نیز استحکام بناها چندان تعریفی ندارد و این در حالی است که این استان بر روی چندین گسل واقع‌شده و باید این موضوع را جدی گرفت.

 • سی سخت ۱۳۹۸-۰۷-۰۲ ۱۷:۱۷

  به دلیل قطع هزاران اصله درخت

  جاده «سی سخت» نفس «دنا» را گرفت

  یاسوج- پروژه چهار خطه سی سخت-یاسوج که عمری به قدمت ۱۰ سال دارد طی سالیان اخیر با حرکت لاک‌پشتی در اتمام این پروژه مواجه بوده، پروژه‌ای که قرار بود نفسی از دنا باز کند و پرترددترین جاده مواصلاتی مرکز شهرستان دنا را چهار خطه کند اما حال به دلیل قطع کردن درختان و از بین بردن ریه‌های این منطقه نفس دنا را گرفته است .

 • پرورش ماهی ۱۳۹۸-۰۶-۲۵ ۰۱:۴۲

  خسارت استخر های پرورش ماهی جبران نشده است

  کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد درانتظار بازگشت سرمایه بر آب رفته

  یاسوج- جاری شدن سیل در فروردین‌ماه امسال تنها مردم کهگیلویه و بویراحمد را خانه‌خراب نکرد بلکه بسیاری از آن‌ها را پس از بی‌خانمانی از کار نیز بیکار کرد.