شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۵ - ۱۲:۳۵

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی:

همایش دویستمین سال ورود صنعت چاپ به کشور در تبریز برگزار می‌شود

محمد محمدپور

قدس ‌آنلاین- تبریز: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی از برگزاری همایش دویستمین سال ورود صنعت چاپ به کشور در تبریز خبر داد و گفت: این همایش در شهریور ماه جاری در تبریز که به عنوان مهد صنعت چاپ مطرح است، برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین از تبریز، محمد محمدپور در دیدار اعضای اتحادیه و تعاونی چاپخانه‌داران و پیشکسوتان حوزه چاپ و نشر استان اظهار داشت: امروزه در جوامع مختلف صنعت چاپ به عنوان پایه و اساس فرهنگ و اقتصاد محسوب می‌شود و در هر پدیده‌ای که تامل کنیم به نوعی بخشی از آن به صنعت چاپ پیوند خورده است.

وی افزود: سهم این صنعت در تکوین و تکامل تمدن بسیار حائز اهمیت است و به عبارتی می‌توان گفت صنعت چاپ از اصلی‌ترین علل پیشرفت برق آسای تمدن جدید محسوب می‌شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در جهان کنونی به دلیل تنوع نیازهای مخاطبان، دنیای صنعت چاپ نیز تحت تاثیر قرار گرفته و نیازمند فناوری های نوینی شده است و این امر لزوم توجه بیش از پیش به این صنعت را می‌طلبد.

وی از فعالان چاپ و نشر استان به خاطر اقدامات و پیگیری‌های خوب و ثمربخش برای ایجاد موزه چاپ و نشر تقدیر کرد و از حمایت بی‌قید و شرط این اداره کل از این اقدام مهم خبر داد.

محمدپور از توانمندسازی فکری و صنعتی دست‌اندرکاران چاپ خبر داد و گفت: فعالان صنعت چاپ، همچنین دستگاه‌های موجود در این صنعت باید به سمت مدرن شدن و به‌روز شدن حرکت کنند و یکی از راهکارهای مدرن شدن توسعه و ترویج فرهنگ آموزش در میان دست‌اندرکاران این حوزه است  که باید مدنظر باشد.

وی همچنین از برگزاری همایش دویستمین سال ورود صنعت چاپ به کشور در تبریز خبر داد و گفت: این همایش در شهریورماه جاری با حضور مسئولان و فعالان حوزه چاپ و نشر در تبریز که به عنوان مهد صنعت چاپ مطرح است، برگزار می‌شود.

محمدپور، این همایش را فرصتی ارزشمند برای توجه اساسی به این صنعت و صنایع جنبی دانست و اظهار امیدواری کرد تا برگزاری این همایش زمینه‌ساز رشد و پویایی بیش از پیش صنعت چاپ باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.