سه‌شنبه ۱۶ آذر ۱۳۹۵ - ۱۳:۳۸

متخصص طب فیزیکی:

کفش پاشنه بلند احتمال ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد

خطرات پوشیدن کفش پاشنه بلند

مشهد-متخصص طب فیزیکی و الکترومیوگرافی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با توصیه بر خودداری از پوشیدن کفش با پاشنه بیش از ۲ تا سه سانتی متری گفت: کفش پاشنه بلند احتمال ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد.

به گزارش قدس آنلاین، حسین حسن آبادی با اشاره به عوارض ناشی از پوشیدن کفش پاشنه بلند گفت: پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند سبب بروز عوارض گوناگون و درد در قسمت‌های مختلف پا می‌شود، از این رو توصیه می‌شود که بانوان از پوشیدن کفش های با پاشنه بیش از ۲ تا سه سانتی متری خودداری کنند.

دانشیار دانشگاه علوم پزشکی مشهد افزود: پوشیدن کفش با پاشنه بلند در طولانی مدت سبب آسیب به مفاصل، تاندون‌ها شده و باعث ایجاد درد و ناراحتی در پا می شود.
وی با اشاره به اینکه پوشیدن کفش پاشنه بلند احتمال ابتلا به آرتروز را افزایش می دهد، افزود: تحقیقات انجام شده حاکی از آن است که فشار وارد شده به مفصل زانو با پوشیدن کفش پاشنه بلند ۲۵ درصد افزایش می‌یابد.

حسن آبادی خاطرنشان کرد: پنجه پا در کفش پاشنه بلند رو به پایین قرار می‌گیرد که در این حالت تاندون آشیل به سمت بالا کشیده می‌شود.

وی ادامه داد: همچنین کفش پاشنه بلند با بر هم زدن تعادل فرد هنگام راه رفتن خطر زمین خوردن یا در رفتن و یا شکستن قوزک پا را بالا می‌برد.

این متخصص طب فیزیکی و الکترومیوگرافی بیان کرد: ماهیچه‌های ساق پا بر اساس پاشنه‌های کفش منقبض و منبسط می‌شوند و هنگام منقبض شدن، ماهیچه‌ها کوتاه‌تر می‌شوند.

وی با بیان اینکه استفاده طولانی از آن سبب دردناک شدن بالشتک پا می‌شود، افزود: پوشیدن کفش پاشنه بلند به توزیع نامناسب وزن روی بخش‌های مختلف بدن منجر می‌شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.