شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ - ۲۱:۱۵

آیت‌الله صافی گلپایگانی تاکید کرد

لزوم تعامل دانشمندان جهان اسلام برای معرفی صحیح دین

آیت الله گلپایگانی

مرجع تقلید شیعیان گفت: حضور همیشگی ما در عرصه‌های بین المللی، کنفرانس‌ها، ملاقات با اندیشمندان جهان اسلام، حضور در مجامع علمی جهان، موجب این خواهد شد که اسلام، قرآن و هدایت های نجات بخش پیامبر و اهل بیت (علیهم السلام) به طور صحیح معرفی شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از دفتر آیت‌الله صافی گلپایگانی، سید حمیدرضا وحید کیانی سفیر ایران در کشور گینه کوناکری و هیئت همراه، با حضور در بیت آیت‌الله صافی گلپایگانی با وی دیدار کرد.

در ابتدای این دیدار، سفیر ایران در گینه کوناکری و حجت‌الاسلام‌والمسلمین وزیری، گزارشی از کنفرانس بزرگ «وحدت اسلامی با محوریت پیامبر و اهل‌بیت (ع) در کشور گینه کوناکری و ساحل‌عاج، ارائه داده، و از پیام آیت‌الله صافی گلپایگانی که مورد استقبال علما و دانشمندان این کنفرانس قرارگرفته بود تشکر و قدردانی کردند.

آیت‌الله لطف‌الله صافی گلپایگانی نیز با ابراز مسرّت از فعالیت‌های انجام‌شده در کشور گینه و مخصوصاً کنفرانس فوق‌الذکر، اظهار داشت: فرصتی را که برای شما در معروفی معارف اسلامی و هدایت‌های نورانی اهل‌البیت (علیهم‌السلام) پیش‌آمده است قدر بدانید، و خدا را ازنظر این توفیق شاکر باشید. بنده برای شما عزیزان، مسألت توفیقات بیشتر دارم، و بدانید هر چه بتوانیم ارتباطات با جهان اسلام و اندیشمندان مسلمان را بیشتر کنیم، به نفع اسلام و امّت اسلامی است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، با اشاره به لزوم معرّقی صحیح اسلام و مکتب اهل‌بیت پیامبر (علیهم‌السلام) در دنیا، گفت: حضور همیشگی ما در عرصه‌های بین‌المللی، کنفرانس‌ها، ملاقات با اندیشمندان جهان اسلام، حضور در مجامع علمی جهان، موجب این خواهد شد که اسلام، قرآن و هدایت‌های نجات‌بخش پیامبر و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) به‌طور صحیح معرفی شود. وزارت امور خارجه باید به این نکته توجه داشته باشد که در همه نقاط دنیا، باید حضورداشته باشیم، و در این امر کوتاهی نکنیم.

مرجع تقلید شیعیان با اشاره به فعالیت‌های سفارت ایران در کشور گینه، گفت: اقداماتی که در آنجا انجام داده‌اید، همه‌اش جهاد است. همین اقبال مردم، نشان از این دارد که مردم دنیا تشنه معارف اسلام عزیز و تعالیم نویدبخش اهل‌بیت (علیهم‌السلام) هستند و این، وظیفه شمارا سنگین‌تر می‌کند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.