چهارشنبه ۶ بهمن ۱۳۹۵ - ۱۷:۳۵

معاون وزیر آموزش و پرورش:

پرهیز از نخبه‌پروری اولویت پیش‌دبستانی و ابتدایی است

پیش‌دبستانی و ابتدایی

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر برخورداری دانش آموزان از شرایط برابر آموزشی وتربیتی، گفت: پرهیز از نخبه پروری، از اولویت‌های پیش دبستانی و ابتدایی است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از  مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش، رضوان حکیم زاده در دیدار با معاونان آموزش ابتدایی استان های آذربایجان شرقی، خوزستان، سیستان وبلوچستان وگلستان با بیان این که نگاه آموزش و پرورش به دانش آموزان بدون هیچ گونه تمایز قومی، مذهبی و نژادی است، اظهار کرد: اگر آموزش و پرورش برنامه هایش را با ملاحظات فرهنگی در سراسر کشور پیش ببرد، کارآمد تر و موفق تر خواهد بود.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش  تصریح کرد: همه دانش آموزان دارای حقوق برابرند و به رسمیت شناختن تفاوت های فردی بخشی ازحقوق آن هاست که این امر، الزامات رفتاری و تغییرنگرش مدیران را طلب می کند.

وی تمرکز زدایی را یکی از الزامات آموزش و پرورش عنوان کرد و افزود: همه دانش آموزان باید از شرایط برابر آموزشی وتربیتی بهره مند شوند و پرهیز از نخبه پروری از اولویت های پیش دبستانی و ابتدایی است.

گفتنی است؛ دراین دیدار معاونان ابتدایی استان ها، مهمترین دستاوردها و چالش های پیش رو در استان را در خصوص انسدادمبادی بیسوادی، راهبران آموزشی و ارتقای کیفیت آموزشی بیان کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.