یکشنبه ۲۰ فروردین ۱۳۹۶ - ۲۱:۳۵

پورابراهیمی خبر داد:

کمیته بررسی اقدام دولت در خصوص سهام عدالت تشکیل شد

محمدرضا پورابراهیمی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از تشکیل کمیته ای در این کمیسیون برای بررسی اقدامات اخیر دولت در خصوص سهام عدالت خبر داد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، محمدرضا پورابراهیمی در تشریح جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از موضوعات مهمی که از هفته گذشته در دستور کار کمیسیون اقتصادی قرار گرفت، موضوع تشکیل کمیته ای برای بررسی اقدامات اخیر دولت در سهام عدالت بود، که اعضای این کمیته در نشست امروز کمیسیون انتخاب شدند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، افزود: این کمیته موضوع مصوبه بهمن ماه سال گذشته هیئت دولت مبنی بر خروج ۷ شرکت پالایشگاهی از سبد سهام عدالت و همچنین نحوه پرداخت منابعی که از مردم بابت مابه التفاوت مبالغ سود سهام عدالت از مبلغ یک میلیون تومان و همچنین تسویه در این خصوص بررسی می شود.

وی با بیان اینکه مقرر شده ظرف دو هفته گزارش کمیته به کمیسیون ارجاع شود، ادامه داد: اگر بر اساس این گزارش جمع بندی شود که گزارش باید در صحن علنی قرائت شود، این گزارش در صحن قرائت می شود و در صورتی که نیاز باشد، موضوع تدوین طرحی در این باره در دستورکار کمیسیون قرار می گیرد.

پورابراهیمی یادآور شد: اگر بر اساس گزارش کمیته نیاز باشد که قوانین سهام عدالت با تسریع زمانی اصلاح شود، حتما کمیسیون اقتصادی در این باره پیش نویس طرحی را تهیه می کند، که بر اساس آیین نامه داخلی روال کار خود را طی می کند.

وی با بیان اینکه خروج ۷ شرکت سود ده از پرتفوی سهام عدالت لغو مالکیت مردم در این مجموعه است، افزود: نامه ای به لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی، درباره خروج این ۷ شرکت ارسال شده که مقرر شده در دستورکار هئیت تطبیق مصوبات قرار گیرد و در صورت تشخیص هیئت تطبیق مبنی بر مخالفت این مصوبه با قوانین مصوبه لغو می شود.

پورابراهیمی با بیان اینکه هیئت تطبیق مصوبات ظرف چند روز آینده نظر خود را درباره مصوبه دولت مبنی بر خروج ۷ شرکت سود ده از پرتفوی سهام عدالت اعلام می کند، اظهار کرد:حتما در قالب گزارشی اصلاحات دولت اعلام می شود، یا متن اصلاح قانون در قالب طرحی یک فوریتی یا دو فوریتی در اختیار صحن علنی قرار می گیرد.

وی با اشاره به اعضای کمیته بررسی اقدامات اخیر دولت در سهام عدالت، تصریح کرد: اعضای کمیته شامل معصومه آقاپور به عنوان رییس، احمد انارکی محمدی به عنوان دبیر و محمد حسن نژاد، سید حسن حسینی شاهرود، عامر کعبی، محمود شکری و علی اکبر کریمی سایر اعضای کمیسیون هستند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.