دوشنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۶ - ۱۹:۰۷

در دیدار وزیر خارجه ترکمنستان؛

ظریف: با ترکمنستان در زمینه های مختلف همکاری داریم

ظریف

ظریف که به منظور دیدار با مقامات ترکمنستان به این کشور سفر کرده است، در نخستین روز سفر خود، با «مردوف رشید» وزیر امورخارجه این کشور در شهر عشق آباد دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از مهر، «محمدجواد ظریف» که به منظور دیدار با مقامات ترکمنستان به این کشور سفر کرده است امروز دوشنبه در نخستین روز سفر خود، با «مردوف رشید» وزیر امورخارجه این کشور در شهر عشق آباد دیدار و گفتگو کرد.

طرف ترکمن در این دیدار سفر ظریف به عشق آباد که مصادف با بیست و پنجمین سالگرد مناسبات بین دو کشور صورت گرفته است را مهم دانست و با اشاره به ملاقات وزیر خارجه کشورمان با رئیس جمهور ترکمنستان و موضوعات مطروحه در این ملاقات، گفت: از حمایت جمهوری اسلامی ایران از سیاست بی طرفی ترکمنستان در مجمع عمومی سازمان ملل درسال ١٩٩٥ تشکر می کنیم و خواهان ادامه همکاری و حمایت دو کشور در مجامع بین المللی هستیم.  

طرف ترکمن در این ملاقات با تاکید بر اهمیت همکاریهای مختلف و تدوین همکاریهای سیاسی بین وزارتخانه های امور خارجه دو کشور، اظهار داشت: برجام موانع همکاری های بانکی میان دو کشور را برداشته و تسهیلات خوبی در زمینه این همکارها ایجاد کرده است.  

وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این ملاقات گفت: ما با ترکمنستان در زمینه های مختلف همکاری داریم. نزدیک به دو ساعت گفتگو با رئیس جمهور ترکمنستان نشانه عزم رئیس جمهور ترکمنستان بر گسترش روابط می باشد.

ظریف روابط بسیار خوب و نزدیک روسای جمهور  دو کشور از گذشته تا کنون را بیانگر اراده طرفین برای توسعه روابط دانست.

در این ملاقات همچنین طرفین در خصوص توسعه همکاری های اقتصادی، همکاری در زمینه های بانکی با توجه به برداشته شدن محدودیت ها در این زمینه بعد از برجام، تنوع سازی همکاری ها در حوزه انرژی، تسهیل در صدور روادید با هدف افزایش همکاری های تجاری، سرمایه گذاری های مشترک، بررسی استفاده از پول ملی در همکاری تجاری و حل مشکلات تجاری و اقتصادی گفتگو کردند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.