شنبه ۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۹

ادامه بارش باران بهاری در ۱۱ استان کشور

باران

کارشناس سازمان هواشناسی کشور از فعالیت سامانه بارشی در ساعتهای آتی خبر داد و گفت: شدت بارشهای سامانه بارشی امشب بر روی بخشهایی از استانهای گیلان، مازندران، خوزستان، اصفهان، آذربایجانها، قزوین، البرز، تهران، مرکزی و اصفهان پدید می‌آید.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از افکار نیوز، امین حسین نقشینه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: سامانه بارشی که در روزهای گذشته وارد کشورمان شده بود امروز(شنبه) نیز در بخشهایی از غرب و شمال کشور به فعالیت می‌پردازد.
 
وی ادامه داد: از عصر امروز بارش باران و رعد و برق در زاگرس مرکزی، جنوبی و مرکز کشور شدت پیدا می‌کند و این روند تا اواخر وقت ادامه خواهد داشت.
این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد:‌ شدت بارشها در ساعات آتی بر روی مناطقی از گیلان، مازندران، خوزستان، اصفهان، آذربایجانها، قزوین، البرز، تهران، مرکزی و اصفهان ادامه دارد.
به گفته نقشینه، بارشهای باران و رگبار به‌تدریج از نوار غربی و شمال غرب کشور کاسته خواهد شد و فردا فقط بخشهایی از البرز و زاگرس دچار رگبار و بارشهای خفیف می‌شوند.
وی با بیان اینکه سامانه بارشی جدیدی روز دوشنبه از غرب وارد کشور می‌شود، افزود: این سامانه بارشی استانهای واقع در البرز و زاگرس را تحت تاثیر قرار می‌دهد و رفته‌رفته غرب، شمال غرب، سواحل شمال، مرکز و حتی شرق را در بر می‌گیرد.
این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: وزش باد شدید موقتی و گرد و خاک امروز بخشهایی از اهواز، سیستان و بلوچستان و خراسان جنوبی را تحت تاثیر قرار می‌دهد.
نقشینه اردبیل با سه درجه بالای صفر را خنک‌ترین و اهواز با 41 درجه بالای صفر را گرم‌ترین نقاط کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران  در گرمترین لحظات به 20 درجه بالای صفر رسید و احتمال بارش در طی ساعتهای آتی وجود دارد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.