یکشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۶ - ۱۸:۳۱

جمعیت «الوفاق» بحرین:

محاکمه بزرگترین مرجعیت شیعی بحرین آل‌خلیفه را فاقد مشروعیت ساخت

بحرین

جمعیت «الوفاق» بحرین در بیانیه ای با محکومیت شدید اقدام دادگاه آل خلیفه در صدور احکام ظالمانه علیه شیخ عیسی قاسم، تأکید کرد: محاکمه بزرگترین مرجعیت شیعی بحرین، آل خلیفه را فاقد مشروعیت ساخت.

  به گزارش «قدس آنلاین» به نقل از صوت المنامه، جمعیت الوفاق بحرین با صدور بیانیه ای اقدام دادگاه آل خلیفه در صدور  احکام ظالمانه علیه شیخ عیسی را به شدت محکوم کرد.

بر اساس این گزارش، در بیانیه این جمعیت آمده است: محاکمه بزرگترین مرجعیت شیعی بحرین، آل خلیفه را فاقد مشروعیت ساخت.

این جمعیت در بیانیه خود همچنین آورده است: جهانیان باید بدانند که آل خلیفه جنگ تمام عیاری را با انقلابیون آغاز کرده است و ما در این میان، به عنوان انسان هایی که از حقوق شهروندی برخوردارند، از خود دفاع می کنیم.

الوفاق همچنین تأکید کرده است: ما از ملت بحرین می خواهیم تا با برگزاری تظاهرات های گسترده از صدور احکام ظالمانه دادگاه آل خلیفه علیه شیخ عیسی اعلام انزجار کنند.

گفتنی است،  شیخ عیسی قاسم از سوی رژیم آل خلیفه و به اتهامات واهی به یک سال حبس و مصادره اموال به میزان ۳ میلیون دینار محکوم شده است. دادگاه آل خلیفه اعلام کرده است که اجرای این حکم (یک سال حبس) به مدت ۳ سال تعلیق شده و پس از آن، قابلیت اجرا دارد. طبق این حکم، همچنین شیخ عیسی قاسم به پرداخت هزار دینار غرامت نیز محکوم شده است.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.