یکشنبه ۱۴ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۹:۴۴

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام:

آتش سوزی در منطقه سرخ گیر ایوان مهار شد/مصدومیت مأمور یگان حفاظت محیط زیست

کاهش آتش سوزی جنگل های بلوط در ایلام

​ایلام- مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام گفت: با تلاش نیروهای مردمی و همکاری دستگاه های مختلف، آتش سوزی در منطقه سرخ گیر ایوان مهار شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از روابط عمومی محیط زیست استان ایلام، مازیار سلیمان نژاد با بیان اینکه به دنبال آتش سوزی گسترده در جنگل های سرخ گیری از توابع بخش زرنه شهرستان ایوان این آتش سوزی، با تلاش بدون وقفه نیروهای یگان حفاظت محیط زیست و با همکاری همه جانبه دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران و نیروهای مردمی، عصر روز گذشته(جمعه) به طور کامل خاموش شد، اظهارداشت: متأسفانه وزش باد در منطقه باعث شعله ور شدن آتش شد به همین دلیل کار مهار آتش با مشکل مواجه گردید و همین امر موجب شد مسئولان و مردم بصورت شبانه روزی برای مهار آتش تلاش کنند.

وی با اشاره به اینکه در این حادثه یک مأمور یگان حفاظت محیط زیست مصدوم شد، افزود: یکی از مأموران یگان حفاظت محیط زیست ایوان به نام وحید مرادی که در عملیات اطفاء حریق در محل حاضر شده بود در هنگام مهار آتش  در اثر استنشاق دود دچار تنگی نفس شد و مصدوم گردید.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان ایلام خاطرنشان ساخت: این فرد بلافاصله از سوی عوامل اورژانس مستقر در محل به مرکز بهداشتی درمانی بخش زرنه شهر ستان ایوان منتقل شد و مورد مداوا قرار گرفت.