دوشنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۳

توقیف بزرگ‌ترین محموله قاچاق استان در مشهد

کالای قاچاق

مشهد- مدیر کل تعزیرات حکومتی خراسان رضوی از کشف بزرگ‌ترین محموله قاچاق روغن صنعتی در مشهد خبر داد.

حمید رضا کریم گفت:به دنبال اطلاع واصله، بزرگ‌ترین محموله روغن‌های صنعتی که در انباری واقع در یکی از شهرک‌های حاشیه مشهد دپو شده بود با هماهنگی‌های لازم دستگاه کاشف، به دستور شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز مشهد مقدس به گمان قاچاق توقیف شد.
وی افزود: این محموله که شامل ۳۸۳ هزار لیتر انواع روغن‌های صنعتی و نیز ۲۶۰۰ لیتر گریس بود توقیف و پرونده اتهامی برای متخلف تشکیل که در شعبه ویژه رسیدگی به قاچاق کالا و ارز مشهد در حال رسیدگی می باشد.
وی خاطر نشان کرد: این محموله به گمان قاچاق توقیف شده است و پس از طی مراحل قانونی و انجام تشریفات لازم در مراحل رسیدگی، در خصوص آن تعیین تکلیف خواهد شد.
کریم همچنین افزود: طبق قوانین پرداخت نکردن مالیات بر ارزش افزوده کالا تخلف و کالایی که مالیات آن پرداخت نشود و در معرض عرضه قرار گیرد در حکم قاچاق تلقی خواهد شد که با بررسی‌های اولیه در این خصوص محرز شد که مالیات ارزش افزوده این محموله پرداخت نشده است که این امر طبق قانون تخلف محسوب و مستوجب مجازات است.
وی حجم این کالاها را بسیار زیاد ارزیابی کرد و افزود به دلیل گستردگی حجم، محموله تا تعیین تکلیف نهایی در این خصوص در محل کشف توقیف شد.
یک دستگاه لودر نیز که از نوع خارجی بود در محل رؤیت و به گمان قاچاق توقیف شد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.