یکشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۶

تظاهرات علیه ترامپ و نژادپرستی در کالیفرنیای آمریکا

تظاهرات علیه ترامپ

صدها نفر از مردم شهر «مانتین کیو» واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا در اعتراض به نژادپرستی و سیاست‌های دولت ترامپ در این خصوص تظاهرات کردند.

به گزارش قدس آنلاین، مردم شهر «مانتین کیو» واقع در ایالت کالیفرنیای آمریکا علیه گروه «کو کلوکس کلان» (KKK) (گروه راستگرای افراطی) که اعتقاد به برتری نژادی سفیدپوستان آمریکایی دارد و همچنین دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور تظاهرات کردند.

به گزارش آناتولی، این افراد که در حدود ۵۰۰ نفر بودند و اکثرشان را زنان و کودکان تشکیل می دادند، با تجمع مقابل شهرداری «مانتین کیو»، نسبت به سیاست های ترامپ، اتفاقات شهر «شارلوتسویل» و همچنین اقدامات نژادپرستانه در کشورشان اعتراض کردند.

پروفسور «سینتیا بیلی لی» از دانشگاه استنفورد در سخنانی خود در این تجمع گفت: پیامی که می خواهم به همه برسانم این است که هر زمان در مقابل جنبش های نئونازی و نژادپرستانه خواهم ایستاد.

گفتنی است، در روزهای گذشته خشونت های افراط گرایان، شهر «شارلوتسویل» واقعه در ایالت «ویرجینیا» را به آشوب کشاند و خودداری ترامپ از محکوم کردن مناسب اقدامات سفیدپوستان افراطی در ماجرای این ناآرامی ها انتقادهای فراوانی را چه در داخل و چه در خارج از این کشور علیه وی به وجود آورد.

وی پیشتر در سخنانی دو طرف حوادث هفته گذشته در «شارلوتسویل» را برابر توصیف کرده بود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.