شنبه ۴ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۷:۲۴

مدارس شهرستان گنبدکاووس فرسوده است

مدرسه فرسوده

گرگان- فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس گفت: با توجه به اینکه بسیاری از مدارس شهرستان فرسوده و حوزه آموزش و پرورش به علت فعالیت‌های فراوان گسترده است از ۱۰۱ میلیارد تومان اعتبارات تملک و دارایی، ۱۵ میلیارد تومان به حوزه آموزش و پرورش اختصاص یافت.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالقدیرکریمی، ظهر پنجشنبه در همایش مدیران مدارس با محوریت تبیین برنامه‌های دولت در باشگاه فرهنگیان اظهار داشت: با توجه به فعالیت‌های خوب مدیران در حوزه شهرستان اما برخی از مدیران به حوزه تعامل و همکاری مدیر با همکاران آموزشی و خانواده دانش‌آموزان کمتر توجه دارند.

وی افزود: مهربانی و صمیمت هیچ منافاتی با اقتدار، شان و نظم مدیریتی ندارد و مدیر موفق از تعامل و همفکری همکاران آموزشی و خانواده‌ها بهره می‌برد.

معاون استاندار گلستان و فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: زمینه توسعه و تحول و شرایط تغییر ساختاری و نرم‌افزاری فراهم شده و شما مدیران باید پا به میدان گذاشته و با انگیزه بیشتری این تحول را انجام دهید.

این مسئول یادآور شد: در رویکرد جدید مدرسه محوری، نگاه شما باید نگاه ابتکارانه، خلاقانه و برنامه‌ای باشد تا بتوانید از همه ظرفیت‌های نرم‌افزاری و سخت‌افزاری بهره ببرید.

فرماندار ویژه شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: امسال ۱۵ میلیارد تومان به حوزه آموزش و پرورش از اعتبارات تملک و دارایی دادیم که با توجه به صحبت‌های مدیران استانی این میزان در سطح استان بی‌نظیر است و حتی اعتبارات استانی در این حوزه به ۱۰ میلیارد تومان هم نمی‌رسد.

کریمی گفت: با توجه به اینکه شهرستان گنبدکاووس تاثیرگذارترین و گسترده‌ترین شهر استان است معتقدیم به تنهایی نمی‌توانیم اداره کنیم و به همفکری و مشورت شما مدیران شایسته و نخبگان و اهل فن نیاز داریم و امید داریم در این مسیر ما را همراهی کنید.

فرج الله رزاقی در این همایش اظهار داشت: موفقیت‌های خوبی در کسب رتبه در مقاطع مختلف تحصیلی، کنکور، مسابقات مختلف فرهنگی، ورزشی و دیگر کسب کردیم که مدیون تلاش‌های مدیران مدارس هستیم.

معاون مدیرکل و مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تصریح کرد: تاکنون ۹۴ درصد از دانش آموزان متوسطه ما ثبت نام کردند و ۴ درصد افت ثبت‌نام در دوره متوسطه داشتیم که باید به صورت جدی پی‌گیر آن باشیم.

وی افزود: ترک تحصیل دانش‌آموزان به هر علتی سبب بروز آسیب‌های اجتماعی و آسیب‌های دیگر خواهد شد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان گنبدکاووس تاکید کرد: در معدل رتبه متوسطه فقط با ۱۳ صدم درصد اختلاف بعد از آق‌قلا، رتبه دوم را کسب کردیم در صورتی که در سال گذشته رتبه ۶ استانی را داشتیم.

منبع: تسنیم

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.