چهارشنبه ۸ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۰

گفتگوی تلفنی اردوغان و گوترش درباره کشتار مسلمانان در میانمار

اردوغان و گوترش

رئیس جمهور ترکیه درباره فاجعه انسانی در میانمار با دبیرکل سازمان ملل تلفنی گفتگو کرد.

به گزارش قدس آنلاین، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه امروز در گفتگوی تلفنی با «آنتونیو گوترش» دبیرکل سازمان ملل متحد درباره فاجعه انسانی در میانمار، بر اعمال فشار به دولت این کشور با استفاده از تمامی سازوکارهای موجود تأکید کرد.

رئیس جمهور ترکیه در ادامه تصریح کرد: ترکیه برای ارسال کمک های بشردوستانه به میانمار هرچه در توان داشت انجام داد و برای کمک های بیشتر نیز آمادگی دارد.

رجب طیب اردوغان افزود: اقدام فوری سازمان ملل و جامعه جهانی پیش از اینکه بحران در این کشور عمیق‌تر شود، اهمیتی حیاتی دارد.

وی در ادامه گفت که حملات نیروهای امنیتی میانمار به بهانه حادثه شب ۲۵ آگوست سال جاری میلادی در ایالت راخین،  با اعمال قدرت نامتوازن بوده و لذا غیرقابل قبول است. 

لازم به ذکر است، «مولود چاوش اوغلو» چندی پیش با محکوم کردن کشتار مسلمانان در روهینگیا در سخنانی اعلام کرده بود: ۵۶ کشور عضو سازمان همکاری‌ اسلامی نباید در این باره ساکت باشند، بلکه باید راهکاری برای آن پیدا کنند.

گفتنی است، آنگ سان سوچی رهبر میانمار روز گذشته علیرغم گزارش های متعدد نهادهای حقوق بشری و نیز سازمان ملل درباره درد و رنج های گسترده مسلمانان روهینگیا، مسلمانان مظلوم و مورد هجمه ارتش این کشور را «تروریست» خوانده بود!

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.