یکشنبه ۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۰۳

سخنرانی سیدحسن نصرالله به مناسبت روز عاشورا:

اگر نتانیاهو جنگی راه بیاندازد، امکان ترک فلسطین اشغالی را نخواهد داشت

نصرالله

دبیر کل حزب الله لبنان به مناسبت گرامیداشت روز عاشورای حسینی سخنرانی کرد.

به گزارش قدس آنلاین، سیدحسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان به صورت زنده در مراسم عاشورای حسینی در ضاحیه جنوبی بیروت به ایراد سخنرانی پرداخت.

سید حسن نصراالله گفت: ما باید حق را بگوییم، هرچه هزینه داشته باشد و حتی اگر عده زیادی را ناراحت کند.

وی تاکید کرد: داعش بدترین پدیده ای است که در منطقه ما بروز کرد. شما به حجم ویرانی هایی که داعش به کشورها و  ملت های منطقه وارد کرد، نگاه کنید. به حجم خدشه ای که به چهره اسلام وارد کرد، بنگرید. به میزان خدماتی که داعش به اسرائیل کرد، نگاهی بیاندازید. با توجه به این امر، ما امروز خواهان تداوم نبرد در هر جایی برای از بین بردن داعش هستیم.

وی تاکید کرد: داعش یکی از جلوه های حرکت خزنده تفکر تکفیری است و ممکن است که مشابه آن در هر زمان و مکانی ایجاد شود. باید موضعی قاطع گرفته شود تا این فاجعه تکرار نشود.

سید حسن نصرالله افزود: باید کسانی که داعش را ایجاد و حمایت کردند، مجازات شوند.

دبیرکل حزب الله گفت: امت اسلامی باید موضع خود را در قبال تفکر تکفیری وهابی یکسره کند. ‎

وی درباره طرح آمریکا برای تقسیم و تجزیه منطقه تصریح کرد: اکنون با طرح تقسیم روبرو هستیم و باید با آن مقابله کنیم. اگر به آمریکا اعتماد شود، تقسیم صورت خواهد گرفت. تقسیم طرح واقعی آمریکا در منطقه است. امروز ملت عراق و همه ملت های منطقه باید دشمن و دوست خود را بشناسند. نباید به آمریکایی ها اعتماد کنید. به خودتان اعتماد کنید و از دوستان واقعی خود کمک بخواهید. آمریکا عامل همه مصیبت و مشکلات در این منطقه است. دولت جدید آمریکا برای جنگ های جدیدی از کره گرفته تا ونزوئلا و کوبا آماده می شود. ما امروز در برابر دولتی قرار داریم که عامل مشکلات است و نمی توان به آن اعتماد کرد زیرا برایش آسان است که بدون چشم به هم زدن از معاهدات شانه خالی کرده و کنار بکشد.

وی خطاب به عراقی ها درباره برگزاری همه پرسی جدایی طلبانه در اقلیم کردستان عراق گفت: عراقی ها باید به خود و دوستان خودشان که مخالف تقسیم منطقه هستند، تکیه کنند.

نصرالله تاکید کرد: اگر عراقی ها و سوری ها و ایرانی ها منتظر ائتلاف بین المللی [به رهبری آمریکا] که هیچ کاری نکرده است، می ماندند، داعش همچنان حضور داشت.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به تهدیدهای سران صهیونیست پرداخت و تصریح کرد: رژیم صهیونیستی در تهدید لبنان تردید به خرج نمی دهد. این رژیم به تجاوزگری خود در سوریه به بهانه جلوگیری از رسیدن توانمندیهای نظامی جدید به مقاومت ادامه می دهد. رژیم صهیونیستی به نقض حاکمیت لبنان نیز ادامه می دهد و برای سوق دادن منطقه به جنگ تحت هر بهانه ای تلاش می کند.

نصرالله خطاب به آنها گفت: من به اسرائیلی ها می گویم که ما به عنوان مقاومت از آغاز گفته ایم که نبرد ما با متجاوزان صهیونیست اشغالگر است و نه با یهودیان به عنوان پیروان یک دین آسمانی.

دبیرکل حزب الله گفت: جنبش صهیونیسم از یهودیان برای ایجاد طرح خود در فلسطین بهره برداری کرد. آنها هیزیم جنگ آمریکا علیه ملت های عربی در این منطقه هستند. کابینه نتانیاهو شما را به ویرانی سوق می دهد زیرا او تنها بدنبال جنگ و ویرانی است. این کابینه تلاش می کند که منطقه را به سمت جنگ جدیدی سوق بدهد. این جنگ به زیان شما خواهد بود و شما هزینه گزافی خواهد پرداخت. وی افزود: نتانیاهو با جنگ لفظی و پیش دستانه، منطقه را به سمت جنگ علیه لبنان و سوریه سوق می دهد. اما نتانیاهو و کابینه او ارزیابی درستی از نتایج چنین جنگی ندارند و تصویر درستی ندارد که اگر حماقت به راه انداختن جنگ را مرتکب شوند، چه چیزی در انتظار آنها خواهد بود.

وی تصریح کرد: امروز از همه یهودیان غیرصهیونیست می خواهم که حساب خود را از صهیونیست ها - که خود را به هلاک حتمی سوق می دهند- جدا کنند. از آنها می خواهم که اراضی فلسطین را ترک کرده و به کشورهایی که از آنجا آمدند، بازگردند. اگر نتانیاهو جنگی در این منطقه به راه بیاندازد، شما حتی زمانی برای ترک فلسطین نخواهید داشت.

کابینه دشمن صهیونیست باید بداند که زمان تغییر کرده است. به اسرائیلی ها می گویم که شما می دانید که آنچه سران شما درباره یکسره کردن نبرد آینده می گوید، توهم و دروغ است، لذا به سران احمق خود اجازه ندهید که شما را به سوی ماجراجویی سوق دهند که شاید پایانی بر همه چیز باشد.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: یهودیانی که صهیونیست ها آنها را به فلسطین اشغالی آوردند، باید درک کنند که آنها هیزم سیاست های آمریکا در منطقه هستند.

وی افزود: نتانیاهو و کابینه او ارزیابی درستی از تبعات جنگ – اگر آن را شعله ور کنند- ندارند.

سید حسن نصرالله گفت: اگر ترامپ و نتانیاهو منطقه را به جنگ جدیدی سوق دهند، این امر به زیان یهودیان خواهد بود.

نصرالله تاکید کرد: اگر نتانیاهو جنگی راه بیاندازد، جای امنی در فلسطین اشغالی نخواهد بود. ‎

دبیر کل حزب الله افزود: کابینه نتانیاهو نمی داند که جنگی که شعله ور خواهند کرد، چطور پایان خواهد یافت. ‎

نصرالله افزود: اگر نتانیاهو جنگی راه بیاندازد، امکان ترک فلسطین اشغالی را نخواهد داشت. ‎

وی  گفت: بسیاری از چیزهایی که به یهودیان درباره قدرت کابینه در مدیریت جنگ گفته می شود، صرفا توهم است.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به تجاوزگری سه ساله رژیم سعودی و هم پیمانانش علیه یمن پرداخت و گفت: ما بار دیگر تجاوزگری عربستان به یمن و ملت این کشور و جنایت های روزانه متجاوزان سعودی علیه یمنی ها را محکوم می کنیم.

وی تصریح کرد: ما بار دیگر درخواست می کنیم که جنگ ظالمانه علیه یمن متوقف شود؛ جنگی که حکام سعودی نتوانسته اند در آن به اهداف خود برسند.

دبیرکل حزب الله گفت: حکام سعودی باید بدانند که افقی برای جنگ آنها علیه یمن وجود ندارد. ملت یمن که میادین و جبهه های نبرد را از حضور گسترده خود پر کرده است، عزم و اراده خود را برای پایداری در برابر تجاوزگری نشان داده است.

نصرالله گفت: یمنی ها می دانند که پیروزی، نتیجه نهایی نبرد است و هزینه نبرد کمتر از تسلیم شدن است.

سید حسن نصرالله درباره سرکوبگری رژیم بحرین علیه ملت این کشور و تلاش سران این رژیم برای عادی سازی روابط با اشغالگران صهیونیست گفت: درحالی که دولت بحرین درها را به روی ملت خود می بندد، درها را به روی عادی سازی با دشمن صهیونیست باز می کند.

وی تاکید کرد: جهان عربی و اسلامی باید مسئولیت های خود را در قبال ملت مظلوم بحرین برعهده بگیرد.

دبیرکل حزب الله لبنان در بخش دیگری از سخنان خود به جنایات حکومت میانمار علیه مسلمانان روهینگا در این کشور و آواره کردن آنها پرداخت و گفت: ما با مظلومان میانمار علیه جنایات رژیم فاشیستی همبستگی می کنیم.

وی افزود: مسلمانان میانمار به قتل رسیده و خانه ها و روستاها و خانه های آنها به آتش کشیده شده است و نزدیک به نیم میلیون نفر به بنگلادش آواره شده اند. همه این جنایات را یک رژیم نژادپرست شکست خورده مرتکب شده است.

سید حسن نصرالله گفت: امت اسلامی باید به مسئولیت خود عمل کند؛ قبل از اینکه رژیم فاشیستی میانمار کسانی را که باقی مانده اند، به قتل برساند.

وی تاکید کرد: کشورهای اسلامی باید به رژیم میانمار فشار بیاورند.

سید حسن نصرالله در پایان سخنرانی خود تاکید کرد: موضع ما همان موضع ابا عبدالله الحسین علیه السلام در کربلا است و تاکید می کنیم که "هیهات منا الذله". این مواضع و سیاست ها و اصول ثابت ما است.

دبیر کل حزب الله لبنان در پایان گفت: اگر ما را هزار بار به قتل برسانید و بسوزانید، از نهضت و راه امام حسین (ع) دست برنخواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.