سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۹

زنگنه؛

افزایش قیمت بنزین در دولت مطرح نشده است

زنگنه

وزیر نفت گفت: بحث افزایش قیمت بنزین هنوز در دولت مطرح نشده است.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از وزارت نفت، بیژن زنگنه پس از بازدید از نمایشگاه جانبی سومین کنگره راهبردی نفت و نیرو، در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره برنامه دولت برای افزایش قیمت بنزین گفت: هنوز این مسئله در دولت مطرح نشده است.

وی همچنین در واکنشدر پاسخ به پرسشی درباره خرید تجهیزات صنعت نفت از سازندگان داخلی در قالب طرح بومی سازی ۱۰ گروه خانواده کالاهای صنعت نفت تصریح کرد:‌ وزارت نفت خود نسبت به خرید کالا اقدام نمی کند، اما بر اساس قانون بهره مندی از ساخت داخل، پیمانکاران تجهیزات مورد نیاز خود را از سازندگان داخلی تامین می‌کنند.

وزیر نفت گفت:‌ قراردادهای ۱۰ گروه کالاهای اولویت دار صنعت نفت امضا شده است که از جمله آنها می توان به قرارداد ساخت لوله‌های CRA و یا قرارداد ساخت مته‌های حفاری اشاره کرد، اما امضای این قراردادها به این معنا نیست که الزاما از هر شرکت داخلی خریدی صورت گیرد بلکه این اقدام در فضایی رقابتی شکل می‌گیرد.

زنگنه درباره بسته پنج میلیارد دلاری برای نگهداشت و افزایش تولید میدان‌های در حال بهره‌برداری در حال تهیه است، گفت: احتمال می‌رود این بسته از ابتدای سال ۹۷ عملیاتی شود.

وی درباره روند اجرای تکمیل مراحل بعدی پالایشگاه میعانات گازی ستاره خلیج فارس در بندرعباس گفت:‌ این پروژه همچنان با مشکل کمبود منابع مالی روبه‌روست.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.