چهارشنبه ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۷:۵۴

در جلسه هیئت دولت انجام شد

برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و صربستان

هیئت دولت

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امورخارجه مبنی بر برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت ایران و دولت صربستان به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، هیئت وزیران در جلسه روز چهارشنبه خود به ریاست حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، به استانداران پیشنهادی ۴ استان کشور رای اعتماد داد.

در این جلسه، آقایان محمدمهدی شهریاری، بهمن مرادنیا، سید مناف هاشمی و سیدعلی آقازاده از سوی هیأت وزیران به ترتیب به عنوان استاندار استان‌های آذربایجان غربی، کردستان، گلستان و مرکزی منصوب شدند.

روحانی خطاب به استانداران منتخب اظهارداشت: هدف ما پیشرفت کشور، رونق اقتصادی و توسعه اشتغال در کشور و حرکت در چارچوب سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است و استانداران باید با حفظ انسجام، وحدت، اعتدال و میانه‌روی، اجرای کامل سیاست‌های دولت را دنبال کنند.

رئیس‌جمهور با توجه به مرزی بودن سه استان کردستان، آذربایجان غربی و گلستان، بر بهبود روابط با کشورهای همسایه تأکید کرد.

روحانی جذب سرمایه داخلی و خارجی، تقویت مسیرهای ارتباطی کشور با کشورهای همسایه و تسریع در اتصال راه‌های کشور به کشورهای همسایه و کشورهای بزرگ، از جمله چین، روسیه و منطقه آسیای مرکزی را از جمله راه‌های توسعه اقتصادی و حفظ امنیت کشور دانست و استانداران را به ایجاد هماهنگی در استان و روابط خوب با ائمه جمعه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی و گروه‌های سیاسی، رعایت حقوق شهروندی بویژه حقوق اقوام و مذاهب و بهره‌گیری از آنان در مناصب مدیریتی توصیه نمود.

روحانی ضمن بیان اعتماد کامل دولت به هم‌میهنان کرد، آنان را از اقوام اصیل ایرانی دانست که با حس عمیق ملی نسبت به ایران، همواره در همه صحنه‌ها بویژه در دوران دفاع مقدس حضوری فعال و مؤثر داشته و هم‌اکنون هم در عرصه پیشرفت کشور، مشارکت کامل دارند.

رئیس‌جمهور وزرا را به همکاری با استانداران در جهت تحقق اهداف مورد نظر دولت توصیه کردند و در پایان از استانداران جدید خواست که سلام ایشان را به مردم شریف استان‌های کردستان، آذربایجان غربی، گلستان و مرکزی ابلاغ کنند.

برقراری مقررات لغو روادید بین ایران و صربستان

هیئت وزیران با پیشنهاد وزارت امور خارجه مبنی بر برقراری مقررات لغو روادید برای دارندگان گذرنامه عادی بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری صربستان به شرط عمل متقابل موافقت کرد.

مجوز برگزاری گردهمایی بین‌المللی فناوری‌های بهسازی رفتاری بلند مدت و سازگار با محیط زیست سدها صادر شد

هیئت وزیران با صدور مجوز برگزاری چهارمین گردهمایی بین‌المللی فناوری‌های بهسازی رفتاری بلند مدت و سازگار با محیط زیست سدها موافقت کرد.

هدف از این گردهمایی که با همکاری دانشگاه شهید بهشتی ایران و دانشگاه گراتس اتریش برگزار می‌شود، بحث، تبادل دانش فنی و انتقال تجربیات در مباحث مربوط به علم سد سازی، سازه‌های هیدرولیکی و صنعت آب است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.