چهارشنبه ۳ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۲

رئیس سازمان میراث فرهنگی:

منزل پدری دکتر روحانی به موزه تبدیل می شود

منزل پدری دکتر روحانی

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بابیان اینکه سرخه و منزل پدری رئیس جمهور می تواند به جاذبه گردشگری تبدیل شود، گفت: منزل پدری دکتر روحانی به موزه تبدیل می شود.

به گزارش قدس آنلاین،  علی اصغر مونسان .با بیان اینکه استان سمنان از ظرفیت های خوب گردشگری برخوردار است، ابراز داشت: سرخه و به خصوص منزل پدری رئیس جمهور می تواند به یک جاذبه گردشگری تبدیل شود،.

وی یادآور شد: دکتر حسن روحانی تا پایان دوره مقطع ابتدایی در شهر سرخه و منزل‌ پدری خود زندگی کردند که این مهم باعث می شود شهر و دیار و منزل پدری وی برای عموم مردم و همچنین گردشگران داخلی و خارجی قابل توجه باشد.

مونسان افزود: منزل پدری رئیس جهور باید همانگونه که از دیرباز بود، نگهداری شود لذا این مکان بدون هیچ گونه دخل و تصرف باید به موزه تبدیل شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور با بیان اینکه آثار و دست نوشته های پدر و برادر دکتر روحانی  در این خانه موجود است، ابراز داشت: از این مکان جز برای شناساندن محل زندگی وی و تبدیل به موزه ای برای جذب گردشگران و توریست ها نباید استفاده شود.

چندی پیش این منزل برای استقرار و راه اندازی بنیاد شهید شهرستان سرخه در نظر گرفته شده بود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی در گلزا شهدا و مزار والدین دکترحسن روحانی نیز حضور یافت و سپس با حضور در منزل پدری وی از پلاک ماندگار منزل حاج اسدالله فریدون پدر ریاست جمهوری اسلامی ایران رونمایی کرد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.