پنجشنبه ۴ آبان ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۱

در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل:

خوشرو خواستار خلع سلاح کشورهای دارنده سلاح هسته ای شد

غلامعلی خوشرو

نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل با اشاره به رای دیوان در زمینه عدم مشروعیت تهدید یا استفاده از سلاح‌های هسته‌ای، خواستار خلع سلاح کشورهای دارنده سلاح های هسته‌ای شد.

به گزارش قدس آنلاین، در جریان جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد با موضوع گزارش دیوان بین المللی دادگستری سفیر و نماینده دائم کشورمان در سازمان ملل متحد در ظرفیت هماهنگ کنده حقوقی جنبش عدم تعهد سخنرانی کرد.

غلامعلی خوشرو با اشاره به موضع اصولی جنبش عدم تعهد در خصوص حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات و منع کاربرد زور گفت: دیوان دادگستری بین المللی نقشی مهم در ارتقا و ترغیب حل و فصل مسالمت آمیز اختلافات بر عهده دارد. همچنین جنبش عدم تعهد از ارکان سازمان ملل متحد دعوت می کند که در زمینه های حقوقی مرتبط با فعالیت حقوقی خود از دیوان دادگستری تقاضای رای مشورتی کنند.

خوشرو با اشاره به رای مشورتی دیوان در زمینه عدم مشروعیت تهدید یا استفاده از سلاح های هسته ای، خواستار خلع سلاح کشورهای دارنده سلاح های هسته ای شد.

همچنین سفیر کشورمان با اشاره به رای مشورتی دیوان در قضیه آثار حقوقی ساخت دیوار حائل در سرزمین های اشغالی خواستار پایان اشغال در راستای احترام و تضمین رای مشورتی دیوان شد.

منبع: خبرگزاری مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.