چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۲:۵۶

آتش نشانی باید از نظر زیرساخت ها و امکانات از همه دستگاه ها جلوتر باشد

شهرداریزد

یزد - شهردار یزد گفت: به دلیل اینکه آتش نشانان با امنیت و جان انسان ها سرو کار دارند باید از تمام دستگاه ها جلوتر باشند و ما ناچار هستیم بهترین امکانات و زیرساخت ها را برای آتش نشانی فراهم آوریم.

به گزارش قدس آنلاین، مهدی جمالی نژاد در مراسم آغاز عملیات ایستگاه شماره ۱۲ آتش نشانی و رونمایی از نردبان ۵۶ متری آتش نشانی یزد اظهارداشت: ایمنی از ویژگی های مهم شهرها می باشد و اگر ایمنی نباشد ما نمی توانیم در شهرها توسعه پایدار داشته باشیم و همه در این عرصه باید هم افزا و هم گرا بوده و در حوزه های مختلف به هم کمک کنیم.

وی افزود:  علاوه بر ایستگاهها باید در شهر و به ویژه در بافت آشیانه ها را ایجاد کنیم که بسیار می تواند به ایمنی شهرمان کمک کند.

شهردار همچنین بر اهمیت پیشگیری و آموزش در مسائل آتش نشانی و حوادث تأکید کرد و با اشاره به طرح دوام که طرح مردمی داوطلبین واکنش سریع مدیریت بحران می باشد، سفارش نمود که این طرح تسری یافته و گسترش پیدا کند.

جمالی نژاد در بخشی از سخنانش به تقسیم بندی مدیران، به چهار دسته مدیران جهان چهارمی با ویژگی توان فیزیکی و قدرت بدنی خوب، مدیران جهان سومی با ویژگی تخصص و مهارت در حوزه کاری مشخص و مربوطه، مدیران جهان دومی که فکر سیستم و فرآیندها هستند و مدیران جهان اولی که به دانائی، فکر، اندیشه، نوآوری و خلاقیت می اندیشند اشاره کرد و به مدیران شهرداری سفارش نمود که دنبال نوآوری و خلاقیت باشند تا در این زمینه چندگام به جلو جهش نمائیم.

انجام بیمه های مکمل در زمینه بحران و حوادث ضروری است

رئیس شورای اسلامی شهر یزد هم طی سخنان از پرسنل آتش نشانی که انسان های آموزش دیده، با مهارت های مختلف، سریع العمل، ایثارگر و هر لحظه آماده هستند و در سخت ترین شرایط حضور دارند تشکر و قدردانی کرد.

غلامعلی سفید در زمینه حوادث و بحران که نه دولت و نه مردم آمادگی برای جبران خسارت ها را دارند، انجام بیمه های مکمل را ضروری دانست.

رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری یزد نیز در این مراسم با بیان دلایلی از قبیل افزایش آپارتمان ها، وجود کنارگذر و احتمال تصادفات، خلاء ایمنی را در محله مهرآوران یادآور شد و احداث ایستگاه شماره ۱۲ آتش نشانی را در این منطقه ضروری دانست و تأکید کرد که باید چند دستگاه بالابر و دستگاه اطفاء حریق در این ایستگاه مستقر شود.

سیدعباس میرشمسی افزود : اضافه شدن ۴۰ نفر نیروی جدید، تمرین عملیات در اتاق دود و آموزش پرسنل و آحاد مردم از جمله اقدامات انجام شده سازمان در راستای روزآمدی می باشد و آخرین رکورد سازمان در حوادث ۲/۴ دقیقه است که استاندارد کشوری آن سه الی پنج دقیقه است.

همزمان با سالروز طلوع خورشید امامت حضرت مهدی(عج) مراسم آغاز عملیات ایستگاه شماره      ۱۲ آتش نشانی در محدوده مهرآوران انجام و از بالابر ۵۶ متری که با صرف هزینه ای در حدود ۵۰ میلیارد ریال خریداری شده است رونمایی شد.

این ایستگاه در زمینی به مساحت ۵۰۰۰ مترمربع با درصد تراکم ۲۳ درصد، مساحت سطح اشغال ۹۳۶ مترمربع، درصد سطح اشغال ۲/۱۹ درصد، مساحت پارکینگ ۱۲۵ مترمربع، مساحت فضای باز ۳۴۱۹ مترمربع و در دو طبقه احداث می شود.

در حاشیه این مراسم که با حضور رئیس و اعضای شورای اسلامی شهر، شهردار، مدیران مناطق و رؤسای سازمان های شهرداری یزد برگزار شد، از نردبان ۵۶ متری آتش نشانی و امداد و نجات هیدرولیکی که در حدود ۵۰ میلیارد ریال هزینه در برداشته رونمایی شد.

نردبان ۵۶ متری رونمایی شده دارای ظرفیت سبد ۴۵۰ کیلوگرم و مجهز به مانیتور RM۸ و خط لوله تا سبد با جریان اسمی ۱۹۰۰ لیتر در دقیقه در فشار ۱۰ بار است.

آسانسور با ظرفیت حداکثر سه نفر (۲۷۰کیلوگرم) با سرعت ۲/۱ متر در ثانیه، قابلیت نجات حداقل ۱۷ نفر در ۱۲ دقیقه در ارتفاع ماکزیمم، بار برداری تا ظرفیت چهارتن در زاویه ۶۰ درجه، فن فشار مثبت، شوت نجات و ژنراتور برق از دیگر مشخصات فنی این نردبان ۵۶ متری باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.