دوشنبه ۱۸ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۱۸

۳۰۰۰ نفر در زلزله استان کرمانشاه شغل خود را از دست دادند

هوشنگ بازوند

کرمانشاه- استاندار کرمانشاه گفت: ۳۰۰۰ نفر در زلزله استان کرمانشاه شغل خود را از دست داده‌اند و بیکار شده‌اند.

به گزارش قدس آنلاین، هوشنگ بازوند صبح امروز در ستاد جذب سرمایه‌گذاری که در استانداری برگزار شد با بیان اینکه در حادثه زلزله حدود ۳۰۰۰ نفر شغل خود را از دست داده و بیکار شده‌اند اظهار داشت: باید تلاش شود مناطق ویژه اقتصادی اسلام‌آباد غرب و قصرشیرین به منظور کمک به تسریع در روند توسعه و ایجاد اشتغال در این مناطق اجرا شود.

وی با بیان اینکه جذب سرمایه‌گذاری خارجی باید در دستور کار دستگاه‌های اجرایی قرار گیرد عنوان کرد: از دستگاه‌های اجرایی استان درخواست می‌شود فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان را تدوین و زمینه را برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی فراهم کنند و این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند.

استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان باید بیشتر و بهتر معرفی شوند و در سطح وزارتخانه‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری خارجی تلاش شود گفت: سرمایه‌گذارانی از کشور قطر درخواست زمین برای راه‌اندازی مجتمع کشت و صنعت در استان را دارند که این موضوع را سازمان جهاد کشاورزی باید پیگیری کند.

وی با بیان اینکه برگزاری همایش فرصت‌های سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه راهکاری مناسب برای جذب سرمایه‌گذاری در استان است افزود: این همایش در معرفی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان در بخش‌های مختلف بسیار مؤثر است.

استاندار کرمانشاه با اشاره به دعوت از سفرای کشورهای خارجی مستقر در ایران گفت: می‌توان سفیر ۵۰ کشور خارجی که ایران رابطه مناسبی با آن‌ها دارد را به منظور جذب سرمایه‌گذاری خارجی دعوت کرد.

بازوند با بیان اینکه باید از تمام فرصت‌ها و ظرفیت‌ها برای جذب سرمایه‌گذاری در استان کرمانشاه استفاده کرد افزود: دستگاه‌های اجرایی استان پروژه‌های خود را برای جذب منابع خارجی به وزارتخانه‌های متبوع اعلام کنند.

وی با اشاره به اینکه برای اجرای پروژه‌هایی همچون تله‌کابین، راه‌آهن، توسعه بزرگراه‌ها، ساخت سد و شبکه و بسیاری پروژه‌های مهم و زیربنایی دیگر می‌توان از منابع خارجی استفاده کرد گفت: هر ۱۵ روز یکبار این جلسات باید برگزار شود.

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.