یکشنبه ۲۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۳

فتاح:

بازسازی ۴۵۰ واحد مسکونی مددجویان زلزله‌زده کرمانشاه آغاز شد

پرویز فتاح

کرمانشاه- رئیس کمیته امداد کشور گفت: کار بازسازی ۴۵۰ واحد آسیب‌دیده مددجویان کمیته امداد در کرمانشاه آغاز شده است.

به گزارش قدس آنلاین، سید پرویز فتاح امشب در دیدار با استاندار کرمانشاه با اشاره به آغاز کار بازسازی واحدهای مددجویانی که منازل آنها در جریان زلزله آسیب و یا تخریب شده است، اظهار داشت: در ساعات اولیه زلزله ۲۱ آبان ماه در غرب کشور کمیته‌ای برای رسیدگی به وضعیت مددجویان آسیب‌دیده تشکیل شد.

رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه در جریان زلزله بالغ بر ۶ هزار واحد مسکونی مددجویان تحت حمایت کمیته امداد در استان کرمانشاه دچار آسیب و یا تخریب شدند، گفت: دو هزار ۲۵۰ واحد مسکونی مددجویان به‌طور کامل تخریب و سه هزار و ۸۰۰ واحد نیز دچار آسیب شدند.

فتاح از آغاز بازسازی ۴۵۰ واحد مسکونی مددجویان خبر داد و افزود: تعمیر و بازسازی تمامی واحدهای آسیب‌دیده مددجویان کمیته امداد تا پایان سال جاری آغاز خواهد شد.

وی با اشاره به افزایش پرداخت سه برابری مستمری مددجویان در آبان ماه، بیان کرد: در آذر ماه نیز مستمری مددجویان در مناطق زلزله‌زده دو برابر پرداخت شده تا از دغدغه‌های مالی این عزیزان اندکی کاسته شود.

رئیس کمیته امداد کشور از آمادگی کمیته امداد برای پرداخت تسهیلات و حتی کمک بلاعوض به مددجویان در صورت نیاز آنان خبر داد و افزود: همه مردم در مناطق زلزله‌زده از وام و کمکهای بلاعوض برخوردار خواهند بود که علاوه بر آن اگر مددجویان به کمکهای بیشتری نیاز داشته باشند در اختیار آنان قرار می‌گیرد.

فتاح اظهار کرد: از زمان حادثه زلزله تاکنون نیز کمکهایی از درون سازمان کمیته امداد و همچنین کمک‌های مردمی به مددجویان ارائه شده است. 

منبع: تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.