چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۵:۵۳

باتوجه به خشکسالی های اخیر؛

کشاورزان از یک مدار آبی مازاد بهره مند می شوند

بحران خشکسالی

جوین_ فرماندار شهرستان جوین اعلام کرد: به علت خشکسالی در شهرستان جوین و نیاز محصولات گندم و جو به آبیاری، با موافقت آب منطقه ای یک مدار آب مازاد بر مصرف سالیانه به کشاورزان داده شد.

به گزارش خبرنگار قدس آنلاین، فرماندار شهرستان جوین در گفت و گو با خبرنگار ما گفت:  با توجه به سرما و خشکسالی در طول پائیز و زمستان که در شهرستان جوین بارندگی به شدت کاهش پیدا کرده، پیرو در خواست نظام صنف کشاورزی و منابع طبیعی از کار گروه کشاورزی و پیگیری  فرمانداری  و مدیریت جهاد کشاورزی و با عنایت به همکاری سازمان آب منطقه ای شهرستان مقرر گردید،  چاههای عمیق یک مدار آبی مازاد بر مصرف سالیانه استفاده کنند.  

حسین جمشیدی خاطر نشان کرد: با توجه به اخذ مجوز از اداره آبیاری مالکان نسبت به آبیاری زراعت خود اقدام، و در بازه زمانی بهمن و اسفند می توانند از آب مازاد استفاده کنند.  

وی اظهار امیدواری کرد که در چند روز مانده به پایان سال و ابتدای سال آینده شاهد بارش هایی در سطح شهرستان جوین باشیم تا عقب ماندگی ها جبران شود.  

جمشیدی در عین حال به کشاورزان توصیه کرد: نسبت به آبیاری تحت فشار مزارع خود اقدام کنند، چون وضعیت خشکسالی نگرانی کار گروه کشاورزی را افزایش داده است.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.