چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۹

رییس کمیته امداد امام خمینی (ره):

۷درصد مردم کردستان تحت پوشش کمیته امداد هستند/ کردستان محروم نیست

پرویز فتاح

سنندج - رئیس کمیته امداد کشور با بیان اینکه هفت درصد مردم کردستان تحت پوشش هستند، گفت: افراد تحت پوشش در کردستان نباید افزایش یابد زیرا این استان محروم نیست.

به گزارش قدس انلاین، پرویز فتاح ظهر امروز در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان کردستان گفت: دلبستگی زیادی به کردستان دارم و مردم کردستان برای وحدت ایران تلاش های بسیاری کردند و خون های زیادی را در این راه دادند.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور عنوان کرد: هفت درصد جمعیت کردستان تحت پوشش کمیته امداد است و متوسط کشور ۴.۵ تا ۵ درصد از میزان تحت پوشش در کردستان به نسبت کشور بالاتر است.

فتاح گفت: من به شخصه صلاح نمی دانم که افراد تحت پوشش کردستان را افزایش دهیم چون کردستان منطقه محرومی نیست و پتانسیل و استعداد زیادی را دارد.

وی افزود: باید تلاش شود که جمعیت تحت پوشش کردستان کم شود و این استان محروم جلوه داده نشود.

رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) کشور اظهار کرد: خانواده های تحت پوشش غیر از یارانه برای خانواده پنج نفره ۱۰۰ هزار تومان بود و اما اکنون این رقم سه برابر شده و ۴۶۵ هزار تومان دریافت می کنند.

وی گفت: در کردستان شش هزار یتیم تحت پوشش کمیته امداد هستند و بیش از دو نفر به طور متوسط حامی دارند و میانگین هر نفر جدا از دولت ۱۰۷ هزار تومان دریافت می کنند.

فتاح افزود: ۳۰ درصد از حامیان یتیمان کردستانی و ۷۰ درصد از آنها شیعه هستند و این به معنی وحدت در ایران که فردی شیعه یتیمان سنی را حمایت می کنند، است.

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره ) کشور با بیان اینکه کردستان سرآمد زکات در کشور است، عنوان کرد: هرچه زکات تقویت شود به خود مردم باز خواهد گشت و هیچ رقمی از آنها برای غیر مردم خرج نمی شود.

وی گفت: بودجه کمیته امداد نیز در مجلس خوب دیده شده است و حتما سهم کردستان افزایش می یابد و تمام پشت نوبتی ها تحت پوشش قرار می گیرند.

منبع: مهر

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.