شنبه ۲۸ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۹:۱۶

وزیر کشور به فعالان فضای مجازی پیشنهاد تشکیل NGO داد

رحماني فضلي

وزیر کشور می‌گوید در جلسه‌ای که با فعالان فضای مجازی داشته به آنان پیشنهاد تشکیل تشکل‌هایی برای پیگیری مطالباتشان را داده‌ است.

به گزارش قدس آنلاین، عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز (شنبه ۲۸ بهمن ماه) در حاشیه نشست با فعالان فضای مجازی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: جلسه‌ای با حضور بیش از ٧� نفر از فعالان فضای مجازی که در این حوزه فعالیت مناسب و مخاطبین زیادی دارند، داشتیم، فعالان فضای مجازی در این جلسه در سخنانی گلایه‌ها و نقاط ضعف و قوت خود را بیان کردند و استماع کردیم. همچنین وزارت کشور، ستاد مبارزه با مواد مخدر و سازمان امور اجتماعی نیز نظرات خود را بیان کردند.

وی در ادامه افزود: قرار شد با همکاری متقابلی که داریم انشالله بتوانیم در زمینه فعالیت فضای مجازی لایحه و قانون متناسب با فعالیت آنها تهیه کنیم اما با توجه به اینکه تصویب قانون زمان بر است پیشنهاد شد که فعالان این حوزه با کمک وزارت ارشاد و کشور مصوبه‌ای در جهت تسهیل فعالیت شان تهیه کنند تا به دولت یا شورای عالی فضای مجازی ارائه کنیم.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر از پیشنهاد خود به فعالان فضای مجازی برای ثبت تشکل و NGO خبر داد و گفت: ایجاد تشکل باعث می‌شود آنها سازمان دهی بشوند تا از این طریق بتوان حمایت های دقیق تری صورت بگیرد.

رحمانی فضلی با بیان اینکه در این جلسه نیز بر وجود اصل تغییرات تاکید شد، گفت: مدیریت تغییرات، ضرورت استفاده از تکنولوژی موجود، وجود آسیب‌ها و قوت‌ها، ساماندهی وضع موجود از مواردی بود که دو طرف بر آن تاکید داشتند.

وی تصریح کرد: سازمان امور اجتماعی کشور به عنوان متولی مکلف شد جلسات مستمری با فعالان فضای مجازی داشته باشد تا بتوان از آن‌ها حمایت جدی تری داشته و از این جریان و ظرفیت و پتانسیل و تکنولوژی در جهت مناسب و موثر استفاده بیشتری شود.

وزیر کشور در پاسخ به این سوال که لایحه جامع انتخابات چه زمانی به دولت ارائه می شود، گفت: برای تهیه لایحه جامع انتخابات کارهای زیادی انجام شده همچنین با مرکز پژوهش‌های مجلس رایزنی‌های لازم صورت گرفت، از سوی دیگر احزاب و گروه‌های سیاسی نظرات خود را پیرامون آن بیان کردند با این حال این لایحه اکنون در کمیسیون دولت در حال بررسی است و یک جلسه دیگر بررسی مواد این لایحه به اتمام می‌رسد و پس از آن نیز به دولت برای بررسی در صحن دولت ارسال خواهد شد انشاالله با توجه به نوبت‌هایی که برای بررسی لوایح مختلف وجود دارد و اهمیتی که این موضوع دارد این لایحه در دولت مطرح شود تا بتوانیم هر چه زودتر به مجلس ارائه کنیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.