سه‌شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۴

بروجردی در دمشق: به هرگونه تجاوز به ایران، در زمان مناسب واکنش نشان می‌دهیم

بروجردي

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت که به هرگونه تجاوز به ایران در زمان مناسب واکنش نشان داده خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین، علاء الدین بروجردی رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی که به سوریه سفر کرده است طی سخنانی در نشستی خبری با حضور تعدادی از نمایندگان پارلمان سوریه و سفیر ایران در سوریه در هتل "الداما روز" در دمشق گفت: به هرگونه تجاوز به جمهوری اسلامی ایران در زمان مناسب واکنش نشان خواهیم داد.

بروجردی افزود: ما بسیار متاسفیم که دولتی مانند عربستان در مقدمه کشورهایی قرار دارد که در حال عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی هستند.

وی گفت: حکومت عربستان در حال حاضر با یک ملت عرب، مسلمان و مظلوم می‌جنگد. عربستان بیش از ۱۵ هزار نفر از اهالی یمن را به قتل رساند.

بروجردی اضافه کرد: ما از هرگونه اقدام در روند حل سیاسی بحران سوریه استقبال می‌کنیم. ایران و روسیه از سال‌ها قبل با هم همکاری سیاسی و نظامی دارند و این همکاری به شکست تروریست‌ها کمک کرد.

او تأکید کرد: از ابتدای بحران سوریه ما با برخی از سیاست‌های ترکیه در قبال سوریه مخالفت کردیم و از هرگونه اصلاح سیاست‌های ترکیه به نفع حل بحران سوریه استقبال می‌کنیم.

بروجردی گفت: نتانیاهو امروز نقش وزیر تبلیغات هیتلر را ایفا می‌کند و این دروغ‌ها را تکرار می‌کند تا افکار عمومی را متقاعد کند.  امروز این رژیم اشغالگر، حدود ۲۰۰ هزار بمب هسته‌ای دارد و صلح جهانی را تهدید می‌کند و ما امروز می‌بینیم که نتانیاهو به خاطر منحرف کردن نگاه‌ها از خود، نقاشی‌هایی در سازمان ملل متحد نشان می‌دهد تا با این نقاشی‌ها رهبران دنیا را فریب دهد.

وی گفت: نتانیاهو تصاویری از تعدادی گاوصندوق نشان می‌دهد و ادعا می‌کند که در این صندوق‌ها سندهایی مربوط به بمب هسته‌ای ایران وجود دارد. ما از دبیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی می‌خواهیم که تحقیقات خود در اسرائیل را آغاز کند. ما از همه کشورهای منطقه می‌خواهیم که به منظور خلع سلاح هسته‌ای اسرائیل، فشار بیاورند.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی کشورمان تاکید کرد که ما برای واکنش به هرگونه تجاوزی در آمادگی کامل به سر می‌بریم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.