شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱

حمایت از خانواده هزار و ۵۰۰ زندانی در مشهد

زندانیان

خانواده هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان مشهدزیر پوشش حمایتی قرار دارند.

به گزارش قدس آنلاین،مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مشهد گفت: خانواده هزار و ۵۰۰ نفر از زندانیان این شهر با هدف کاهش آسیبهای اجتماعی و تامین نیازهای معیشتی زیر پوشش حمایت این انجمن قرار دارند.

هوشنگ شریف نژاد به مناسبت 'روز ملی حمایت از خانواده زندانیان' افزود: از این تعداد ۳۰۰ خانواده از کمک هزینه معیشتی و مستمری ماهانه بهره مند شده اند و بقیه نیز که دارای شغل و مسکن هستند و یا زیر پوشش کمیته امداد قرار دارند نیز از کمکهای موردی و غیرمستقیم مانند سبد کالا و دوره های آموزشی بهره مند می برند.

وی حرفه آموزی و ایجاد اشتغال برای زندانیان و خانواده آنان را از مهمترین فعالیتهای انجمن حمایت از خانواده زندانیان مشهد اعلام و بیان کرد: پرداخت وام خوداشتغالی از طریق این نهاد و برگزاری دوره های آموزشی گلیم بافی، بافت تابلو فرش، آرایش و پیرایش، خیاطی و گلدوزی با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای و با هدف تامین معیشت خانواده زندانیان از دیگر اقدامات مهم است.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مشهد ادامه داد: همچنین این حرفه آموزان برای دریافت وام اشتغال در بخش تولیدات خانگی به اداره کل کار، تعاون و رفاه اجتماعی و کمیته امداد معرفی می شوند.

وی به برگزاری دوره های آموزشی مهارتهای زندگی برای خانواده زندانیان نیز اشاره و بیان کرد: آموزش پیشگیری از طلاق و مفاسد اخلاقی، تربیت فرزندان و مشاوره های فردی و گروهی و دعوت از کارشناسان خبره برای سخنرانی و پرداخت کارت هدیه به حاضران در این دوره ها از دیگر اقدامات بوده است.شریف نژاد گفت: پارسال انجمن حمایت از خانواده زندانیان مشهد ۲۰۰ جلسه مشاوره فردی به منظور پیشگیری از طلاق برای خانواده زندانیان ترتیب داد و در مجموع یک میلیارد و ۳۵۰ میلیون ریال برای برگزاری دوره های آموزشی، سخنرانیها و تامین کارت هدیه هزینه کرد.

مدیرعامل انجمن حمایت از خانواده زندانیان مشهد افزود: هزینه های این سازمان مردم نهاد از طریق کمکهای مردمی و خیرین تامین شده و پارسال ۱۱ میلیارد ریال در قالب کمکهای نقدی و غیر نقدی بین هزار و ۵۰۰ خانواده تحت پوشش توزیع شد. وی ادامه داد: همچنین سال گذشته چهار میلیارد و ۳۱۰ میلیون ریال برای پرداخت کمک هزینه معیشتی، یک میلیارد و ۷۰ میلیون ریال برای تامین سبد کالا و دو میلیارد و ۴۸۰ میلیون ریال برای آزادی زندانیان با دیون ۴۰ تا ۵۰ میلیون ریال توسط این نهاد خیریه به خانواده های زیر پوشش پرداخت شد. او گفت: وام خود اشتغالی، تعمیر بنای منازل مددجویان، توزیع لوازم منزل، تهیه جهیزیه، دوره های آموزش فنی و حرفه ای و کمک نقدی به خانواده های دارای فرزندان معلول و یا خانواده هایی که پدر و مادر زندانی دارند از دیگر موارد هزینه کردهای محدودتر این انجمن درسال ۹۶ است. پنجم خرداد ماه به پیشنهاد سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور و بر اساس تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی به عنوان 'روز ملی حمایت از خانواده زندانیان' یا 'روز نسیم مهر' نامگذاری شده است.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.