دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۵

گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد شهرستان رشت برگزار می‌شود

گلریزان

رشت- فرماندار رشت گفت: مراسم گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد،‌ فقیر و مستضعف شهرستان رشت با همکاری دستگاه‌های ذیربط و مشارکت فعال خیران برگزار می‌شود.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از فرمانداری رشت،‌ سیدمحمد احمدی احمدی عصر امروز در نشست هماهنگی مراسم گلریزان زندانیان جرایم غیرعمد،‌ فقیر و مستضعف شهرستان رشت اظهار داشت: این مراسم با همکاری دستگاه‌های ذیربط و مشارکت فعال خیران استان گیلان ۸ خرداد در رشت برگزار می‌شود.

فرماندار شهرستان رشت مشارکت در امر آزادسازی زندانیان را وسیله‌ای برای نزدیکی به خداوند دانست و اظهار داشت:‌ تقارن چنین حرکت‌هایی با ماه پرفیض رمضان ثواب کار خیر را در پیشگاه خداوند متعال دو چندان می‌کند.

وی با بیان اینکه شرایط آینده زندگی و اتفاقات آن به‌هیچ عنوان برای انسان قابل پیش‌بینی نیست تصریح کرد:‌ هیچ کدام از ما در برابر ارتکاب به جرایم غیرعمد مصون نیستیم بنابراین باید برای کمک افراد دربند و زندانی مشارکت فعالی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در شهرستان رشت از خیران به عنوان توزیع‌کنندگان روحیه امید در جامعه یاد کرد و ابراز داشت:‌ افرادی که جهت ارتکاب به جرایم غیرعمد و یا از سر فقر در زندان‌ها به‌سر می‌برند پس از خداوند متعال نیازمند کمک خیران هستند.

احمدی با اشاره به این موضوع که کمک به افراد نیازمند از آموزه‌های دین مبین اسلام است تصریح کرد:‌ مشارکت در امور خیریه به‌ویژه در آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد از جمله برنامه‌های ارزشمندی است که باید در جامعه نهادینه شود.

فرماندار شهرستان رشت آثار و نتایج این‌گونه اعمال خداپسندانه را باعث اعتلای جامعه اعلام کرد و افزود: ‌بسیاری از افرادی که با چنین جرایمی در زندان‌ها به‌ سر می‌برند با کوچکترین کمک و مساعدتی می‌توانند به آغوش خانواده‌های خود برگردند.

وی با تأکید بر مشارکت گسترده ‌اقشار مختلف مردم و خیران استان گیلان خاطرنشان کرد:‌ امیدواریم نیت‌ها و کمک‌های خالصانه خیران در این مقطع زمانی کارساز شود تا شاهد آزاد سازی تعداد بیشتری از زندانیان جرایم غیرعمد باشیم.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.