دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۹

سوپ های غیرقابل استفاده درتربت حیدریه معدوم شد

سوپی خوش‌مزه

قدس انلاین : رییس اداره سلامت محیط و حرفه ای معاونت دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه گفت: در راستای اجرای برنامه تشدید نظارت بر اماکن عرضه مواد غذایی در ماه مبارک رمضان، بیش از 50 کیلوگرم سوپ و مواد غذایی پخته شده غیرقابل استفاده، معدوم شد.

جلیل چین سری روز دوشنبه  با بیان اینکه مواد غذایی یاد شده در شرایط نامناسب نگه داری شده بودند، افزود: بدنبال تاکید دادستان عمومی و انقلاب و رییس اداره تعزیرات حکومتی شهرستان تربت حیدریه مبنی بر تشدید نظارت های سرزده در ایام مختلف، نخسین گشت مشترک در دهمین روز از ماه مبارک رمضان انجام شد.

وی گفت: در این راستا تعدادی از واحدهای صنفی تولید و عرضه شله، حلیم و زولبیا و با استفاده از تجهیزات پرتابل مورد سنجش های بار میکروبی و قطبیت روغن ( تغییر ماهیت روغن به دلیل تکرار بیش از 2 بار سرخ کردن ) قرار گرفتند.
چین سری اظهار داشت: به منظور تامین امنیت و سلامت شهروندان، روند بازدیدها با شدت بیشتری ادامه خواهد داشت و همکاران ما تمامی تلاش دقت خود را در این موضوع انجام خواهند داد.
وی در ادامه از پلمب 15مرکز عرضه قلیان در شهرستان از ابتدای سال تاکنون خبر داد و گفت: این اقدام همزمان با آغاز هفته ملی دخانیات (5 تا 11خرداد ماه) انجام شده و متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند.
چین سری همچنین گفت: شهروندان نیز درصورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی موارد را از طریق سامانه ارتباطی 190 گزارش دهند.
بنا به اعلام اتحادیه رستوران داران و سالن های غذاخوری شهر تربت حیدریه اکنون 10 واحد قهوه خانه و چایخانه سنتی و 38 واحد صنفی پذیرایی شامل رستوران، سالن غذاخوری و باغ تالار مجوز فعالیت دارند.
همچنین بنا به اعلام اتحادیه ساندویچ و پیتزای تربت حیدریه هم اکنون در تربت حیدریه 135 ساندویچ فروشی و 15 واحد فست فود مجوز فعالیت دارند.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیرپوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به 350 هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد.
این دانشگاه 190 تخت در بیمارستان نهم دی تربت حیدریه و 20 تخت در مه ولات دارد.
ناوگان آمبولانسی این مرکز درمانی این شهرستان به 47 دستگاه می رسد.

برچسب‌ها

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.