سه‌شنبه ۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۳

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان خبر داد:

انهدام ۵ باند قاچاق موادمخدر در استان هرمزگان

رئیس کل دادگستری هرمزگان

بندرعباس ـ رئیس کل دادگستری استان هرمزگان گفت : طی عملیات های جداگانه ای در مناطق مختلف استان هرمزگان، پنج باند قاچاق مواد مخدر منهدم و ۱ تن و ۵۳۹ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط شد.

به گزارش قدس آنلاین به نقل از روابط عمومی کل دادگستری استان هرمزگان حجت الاسلام والمسلمین اکبری رئیس کل دادگستری استان هرمزگان اعلام کرد: به دستور مقام قضایی و در راستای مقابله بی امان با فعالیت‌های سازمان یافته سوداگران مرگ ،پنج عملیات کشف و انهدام در مناطق مختلف استان هرمزگان کلید خورد که در یکی از این عملیات‌ها مأمورین انتظامی موفق شدند  هفتصد کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک را در شهرستان پارسیان کشف و ضبط نمایند.

حجت الاسلام والمسلمین اکبری در تشریح  جزئیات این عملیات افزود: در پی دریافت اخبار و اطلاعاتی مبنی بر اینکه قاچاقچیان؛ محموله‌های مواد مخدر را از مسیر دریا و با استفاده از قایق‌های تندرو وارد شهرستان پارسیان می‌کنند، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان هرمزگان قرار گرفت.

 وی خاطرنشان کرد: در جریان این عملیات ضربتی مأموران دریابانی شهرستان پارسیان با رصد اطلاعاتی دقیق، موفق شدند  ۷۰۰ کیلوگرم مواد مخدر را  که توسط قاچاقچیان  به وسیله یک فروند شناور حمل می شد در ساحل خور پارسیان کشف و ضبط نمایند که در این رابطه شش نفر از سوداگران مرگ دستگیر شده است.

رئیس کل دادگستری استان هرمزگان در ادامه  از کشف و ضبط ۵۵۰ کیلوگرم مواد مخدر در شهرستان سیریک خبرداد و تصریح کرد : در پی اقدامات اطلاعاتی و پایش شبانه روزی به منظور شناسایی عناصر اصلی تهیه و توزیع مواد مخدر در سطح شهرستان سیریک و مناطق همجوار آن، مشخص شد سوداگران مرگ قصد دارند به وسیله یک دستگاه کامیون ایسوزو ، مقادیر قابل توجهی مواد مخدر را از طریق محور مواصلاتی " جاسک – سیریک" منتقل نمایند ، بنابراین موضوع به صورت ویژه در دستور کار دستگاه قضایی استان و پلیس مبارزه با مواد مخدر قرار گرفت که در این خصوص مأموران انتظامی در بازرسی به عمل آمده موفق شدند ۳۸۰ کیلوگرم تریاک و ۱۷۰ کیلوگرم حشیش را که به طرز ماهرانه ای در زیر بار هندوانه جاسازی شده بود ، کشف و ضبط نمایند.

 حجت الاسلام والمسلمین اکبری در ادامه از کشف و ضبط ۱۳۷ کیلوگرم تریاک در شهرستان میناب  خبر داد و افزود: به دستور مقام قضایی و با تلاش مأموران انتظامی مخفیگاه قاچاقچیان در شهرستان میناب شناسایی و در نتیجه بازرسی از محل دپوی مواد مخدر ۱۳۷ کیلوگرم تریاک کشف و در این رابطه یک نفر متهم نیز دستگیر شد. رئیس کل دادگستری استان هرمزگان  همچنین از کشف و ضبط ۱۵۲ کیلوگرم مواد مخدر از نوع تریاک و حشیش  از دو باند موادمخدر در شهرستان بستک خبر داد.

وی در پایان تصریح کرد:  طی این عملیات های  کشف و انهدام ؛ پنج باند قاچاق مواد مخدر در مناطق مختلف استان هرمزگان منهدم و میزان ۱ تن و ۵۳۹ کیلوگرم مواد مخدر کشف و ضبط گردید که در همین رابطه  ۱۰ نفر از سوداگران مرگ دستگیر شده اند.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.