شنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۷

با هدف تغییر مسیر ۱۵ درجه‌ای پروازها کلید خورد

احداث باند سوم فرودگاه بین المللی مشهد کلید خورد

فرودگاه بوشهر

هاشم رسائی‌فر: اجرای طرح باند سوم فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد از جمله طرح‌هایی است که طبق آن مسیر پروازهای این فرودگاه را که در حال حاضر از آسمان شهر مشهد عبور می‌کند در آینده عوض خواهد کرد.

اجرای پروژه باند سوم فرودگاه مشهد طی گزارش‌هایی از سوی روزنامه قدس پیگیری شده و در این گزارش‌ها حتی به زمان سه ساله افتتاح آن نیز اشاره شده بود. در راستای اجرای پروژه باند سوم پنجشنبه گذشته جلسه‌ای با حضور نوروزیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و مقدوری، معاون عمرانی استانداری خراسان رضوی، مدیرکل فرودگاه‌های استان و دکتر باقریان نماینده وزارت راه و شهرسازی در محل استانداری خراسان رضوی برگزار شد تا آخرین اقدام‌ها و شرایطی که برای اجرایی شدن این پروژه مهم وجود دارد بررسی شود.

محمد رحیم نوروزیان، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی با اشاره به برگزاری این جلسه به خبرنگار ما گفت: برای اجرایی شدن پروژه باند سوم فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد برخی مشکلات و مواردی هست که در این جلسه به بحث و بررسی گذاشته شد و قرار شد از طریق کمیته فنی پیگیری و رفع شود.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی همچنین در خصوص مشکلاتی که بر سر راه اجرای این پروژه وجود دارد اظهار داشت: عمده‌ترین بحث در این مورد مباحث اراضی و بعضاً راه هایی هست که باند سوم قرار است در محدوده آن‌ها اجرا شود که به نظر می‌رسد این موارد خیلی زود برطرف شود.

نوروزیان در پاسخ به این پرسش که پیش از این پروسه سه ساله برای راه اندازی باند سوم از سوی مسئولان در نظر گرفته شده بود آیا این باند در زمان تعیین شده مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت گفت: با توجه به اینکه پیش از این رهبر معظم انقلاب فرموده بودند باید فکری برای فرودگاه مشهد برداشته شود و ایشان در این مورد تأکید داشتند و اینکه وزارت راه و شهر سازی نیز پیگیر این هست که باند سوم هر چه زودتر اجرایی شود به نظر می‌رسد مشکلات موجود هرچه سریع‌تر رفع شود و در همان پروسه زمانی که تعیین شده سومین باند فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد به بهره‌برداری برسد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی اظهار داشت: با بهره برداری از باند سوم فرودگاه مشهد مسیر پروازی این فرودگاه حدود ۱۵ درجه تغییر خواهد کرد که با این اتفاق مباحثی از جمله آلودگی‌های صوتی و هوایی به قدر قابل توجهی کاهش خواهد یافت و به لحاظ توسعه فرودگاهی نیز اتفاق قابل توجهی برای فرودگاه شهر مشهد که سالیانه بیش از ۲۵ میلیون زائر را پذیراست خواهد افتاد.

 

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.