یکشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵

اختلاف قیمت خودروهای ارزان به ۱۵ میلیون تومان رسید

1

رشد بی حساب قیمت خودرو باعث شده اختلاف قیمت کارخانه تا بازار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان برسد.

به گزارش قدس آنلاین،این روزها قیمت خودرو در بازار با جهش قابل توجه ای نسبت به قیمت کارخانه روبه رو است. به نحوی که اختلاف قیمت کارخانه تا بازار خودروهای زیر ۴۵ میلیون تومان به ۱۵ میلیون تومان رسیده است. رشد بی حساب قیمت خودرو در حالی به وجود آمده که واحدهای نظارتی سکوت کرده و برخوردی با متخلفین انجام نمی دهد. 

بلاتکلیفی اوضاع بازار و عدم عرضه محصول عاملی شده تا سواستفاده گران هم بر طبل گرانی زده و خرید و فروش خودرو را راکد کنند. البته جو روانی افزایش قیمت ها تا پایان خردادماه هم در اوضاع فعلی بازار بی تأثیر نیست.

 در حال حاضر قیمت کارخانه تندر پلاس ۴۲ میلیون تومان اما در بازار ۵۷ میلیون تومان، قیمت کارخانه ال ۹۰ دنده ای ۴۰ میلیون تومان اما در بازار ۵۱ میلیون تومان، قیمت کارخانه پارس ال ایکس ۳۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ولی در  بازار ۴۹ میلیون تومان، قیمت کارخانه پژو۲۰۷ اتوماتیک ۵۴ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان در بازار ۶۵ میلیون تومان، قیمت کارخانه ساندرو اتوماتیک ۵۴ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان در بازار ۷۰ میلیون تومان و قیمت کارخانه ساندرو استپ وی ۶۱ میلیون تومان اما در بازار ۷۹ میلیون تومان است.

همچنین پژو "۲۰۰۸" در کارخانه ۱۰۴ میلیون تومان اما در بازار ۱۶۲ میلیون تومان و سراتو در کارخانه ۱۱۴ میلیون تومان اما در بازار باقیمت ۱۴۰ میلیون تومان به فروش می رسد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.