یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۹

تغییر رئیس سازمان چای بدون توجه به نظر نمایندگان گیلان انجام شد

چای

گیلان- نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس‌ با انتقاد از عملکرد وزارت جهاد کشاورزی گفت:‌ تغییر مدیریتی در سازمان چای کشور بدون اعتنا به نظر نمایندگان گیلان انجام شده است.

به گزارش قدس آنلاین، ذبیح‌الله نیکفر اظهار داشت: مجموعه نمایندگان استان گیلان در مجلس انتقادات زیادی را به اقدام جدید وزارت جهاد کشاورزی جهت تغییر مدیریت سازمان چای دارند زیرا این تصمیم بدون مشورت با آنان انجام شد.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس به وضعیت کنونی کارخانجات چایسازی اشاره کرد و افزود:‌ از 150 کارخانه چایسازی فعال در شمال کشور،‌ حدود 100 کارخانه قدرالسهم خود را تاکنون پرداخت کرده‌اند که این امر با توجه به سنوات گذشته اقدامی بسیار قابل تقدیر است.

نیکفر بهای تعیین شده برگ سبز چای برداشتی از اراضی کشاورزی را برشمرد و ابراز داشت:‌ قدرالسهم قابل پرداخت کارخانجات چایسازی در برگ سبز درجه یک 41 درصد و در درجه دوم نیز 44 درصد اعلام شد که پرداخت مابقی آن نیز طبق برنامه در حوزه قدرالسهم دولت قرار دارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به میزان برگ سبز چای خریداری شده در لاهیجان اشاره کرد و گفت:‌ از ابتدای شروع سال زراعی جدید تاکنون بیش از 7 هزار و 700 تن برگ سبز چای به ارزش ریالی بیش از 10 میلیارد تومان توسط چایکاران شهرستان لاهیجان برداشت ‌شده است.

وی پرداخت مطالبات چایکاران تا نیمه دوم اردیبهشت را مورد تأکید قرار داد و تصریح کرد:‌ امسال در اراضی چایکاری شهرستان سیاهکل نیز حدود 600 تن برگ سبز چای با ارزش ریالی 2 میلیارد تومان استحصال و به کارخانجات چایسازی مستقر در منطقه منتقل شده است.

نماینده مردم لاهیجان و سیاهکل در مجلس روند پرداخت بهای برگ سبز چای را بسیار مطلوب خواند و بیان داشت:‌ روند فعلی پرداخت مطالبات کشاورزان چایکار بسیار مطلوب پیش رفته است و امیدواریم با پیگیری سیاست‌های حمایتی این وضعیت تا پایان سال زراعی نیز ادامه پیدا کند.

نیکفر با اظهار رضایت از چای خشک ‌تولیدشده در کارخانجات چایسازی عنوان کرد:‌ با توجه به اینکه به فرموده مقام معظم رهبری در سال حمایت از کالای ایرانی قرار داریم باید در راستای تحقق این شعار اهدافی از قبیل ارتقای کیفیت چای تولیدی در دستور کار مسئولان ذیربط قرار گیرد.

منبع : تسنیم

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.