سه‌شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۶

‌معاون استاندار:

‌صنایع آبخواه و آلاینده در استان یزد مطلقا مجوز نمی گیرند

‌صنایع آبخواه و آلاینده

یزد - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار ‌یزد در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان گفت : صنایع آبخواه و آلاینده و ناسازگار با محیط زیست به هیچ وجه در استان یزد مجوز نمی گیرند.

به گزارش قدس آنلاین به نقل ازروابط عمومی استانداری یزد، ‌علی زینی وند در نشست مرکز خدمات سرمایه گذاری استان اظهارداشت: ‌ضروری است فرصت های فریز شده استان در حوزه سرمایه گذاری شناسایی شود  که خوشبختانه در جلسه امروز وضعیت ظرفیت های فریز شده در مجموعه شهرک ها و نواحی صنعتی منطقه ویژه اقتصادی استان بررسی می شود.
وی افزود: ‌مبنای برنامه ریزی ها و تصمیم گیری های ما در استان باید هدفمند ‌و مبتنی بر کار کارشناسی باشد و این مهم با اطلاعات شفاف، ‌دقیق و پالایش شده امکان پذیر است.
زینی وند همچنین خواستار تشکیل بانک اطلاعاتی جامع از افراد سرمایه گذار در استان و میزان توانمندی آنها در این حوزه شد و گفت: ‌باید در زمان صادر کردن مجوزها راستی آزمایی شود که آیا این سرمایه گذاری ها در مسیر توسعه استان است یا خیر و منجر به چه تعداد اشتغال جدید می شود.
معاون استاندار تصریح کرد: ‌با شرایط حساسی که استان یزد در رابطه با آب دارد، صنایع آبخواه و آلاینده و ناسازگار با محیط زیست به هیچ وجه در استان یزد مجوز نمی گیرند و مجوزها به سمت صنایع های تک، ‌کم آبخواه و ایجاد اشتغال برای فارغ التحصیلان دانشگاهی هدایت شده و می شود.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.