جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۶

تشییع استاد اخلاق در تهران

حجت الاسلام حسینی «اخلاق در خانواده» درگذشت

حسینی

مراسم تشیع پیکر حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی اکبر موسوی حسینی- استاد برجسته اخلاق- صبح امروز جمعه(۱تیر ماه) با حضور شخصیت های دینی و اخلاقی در مسجد «فائق» واقع در میدان شهدا برگزار شد

به گزارش قدس‌انلاین به نقل از ایسنا در این مراسم آیت الله امامی کاشانی -خطیب موقت نمازجمعه تهران- حجت الاسلام والمسلمین ناطق نوری، سردار اشتری- فرمانده ناجا-حداد عادل- رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی - حسین فریدون، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی خامنه ای به نمایندگی از بیت رهبری و اقشار مختلف مردم حضور داشتند.  

پیکر این عالم دینی برای دقایقی به مزار شهدا منتقل شد تا به عطر شهدا متبرک شود و سپس به سمت حرم شاه عبدالعظیم حسنی (ع) تشییع شد و قرار است در رواق امام خمینی(ره) به خاک سپرده شود.  

براساس این گزارش، یکشنبه (۳تیرماه) مراسم سوم این استاد اخلاق در مسجد فائق واقع در خیابان هفده شهریور از ساعت ۱۸تا ۲۰ برگزار میشود.

این استاد برجسته اخلاق که مردم او را با برنامه تلویزیونی «اخلاق در خانواده» می شناختند، عصر روز گذشته پنج شنبه (۳۱ خرداد ماه) در ۷۹ سالگی به علت عارضه قلبی در بیمارستان «مهر» دار فانی را وداع گفت.

وی که زاده ۱۳۱۸ تهران بود، پس از تحصیلات مقدماتی وارد حوزه‌های علمیه تهران و قم شد و دروس اصول و فقه را فرا گرفت و پس از اتمام دروس خارج فقه و اصول از مراجع طراز اول قم و تهران کسب اجتهاد کرد.

حجت الاسلام حسینی، همزمان با قیام ۱۵ خرداد ۱۳۴۲ به رهبری خمینی به صف انقلابیون پیوست و در کسوت معلمی به مبارزه با رژیم پهلوی روی آورد.

برخی اساتید وی عبارت بودند از: سیدمحمد حسین طباطبایی صاحب تفسیر المیزان، سیدمحمد حسین حسینی طهرانی، صاحب کتاب‌های معادشناسی و امام شناسی، سیدمحمدحسین بهشتی، آیات عظام جوادی آملی، جعفر سبحانی، خوشوقت و... .

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در دوره‌های چهارم و پنجم،  مدیریت کل آموزش و پرورش استان تهران،  ریاست کمیسیون آموزش و پرورش مجلس،  عضویت در شورای عالی انقلاب فرهنگی و استاد حوزه و دانشگاه از دیگر مسئولیت های آن مرحوم بوده است.

مردم این روحانی را با نام «حسینی اخلاق در خانواده» می‌شناختند؛ چرا که وی در دهه ۶۰ مجری برنامه پرطرفداری بود که از شبکه یک صدا و سیمای جمهوری اسلامی پخش می‌شد و به مسائل و مشکلات خانوده‌ها می‌پرداخت.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.