یکشنبه ۳ تیر ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۳

ثبت ۴ هزار طرح اشتغال روستایی و اشتغال فراگیر در سیستان و بلوچستان

سیستان و بلوچستان

زاهدان- مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان گفت: در این استان از زمان فعال شدن سامانه کارا تاکنون، صاحبان سه هزار و ۹۵۴ طرح اشتغال روستایی و فراگیر برای دریافت تسهیلات ثبت نام کرده اند.

به گزارش قدس آنلاین، به نقل از روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی سیستان و بلوچستان؛ مهرداد جهاندیده اظهار داشت : از این تعداد بیش از ۳ هزار و ۶۷۸ طرح در بحث اشتغال روستایی و ۲۷۶ طرح هم در زمینه اشتغال فراگیر ثبت نام کرده اند.

وی عمده رشته های ثبت شده در این طرح ها را در بخش های صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری بیان کرد. 

جهاندیده با تاکید بر تسریع فرایند بررسی طرح ها و معرفی آنها به بانک برای دریافت تسهیلات گفت: صاحبان طرح‌های اشتغال زا می‌توانند با توجه به فرصت محدود باقی مانده، با مراجعه به سامانه کارا به نشانی kara.mcls.gov.ir طرح خود را ثبت و از تسهیلاتی که در اختیار آن‌ها قرار خواهد گرفت استفاده کنند. 

دبیرکارگروه اشتغال استان افزود: پرداخت تسهیلات بستگی به نوع و نحوه‌ی اجرای طرح دارد و طرح‌هایی که توجیه اقتصادی و اشتغالزایی بالاتری داشته باشند از تسهیلات بیشتری بهره‌مند خواهند شد.

وی خاطر نشان کرد: سود این تسهیلات با نرخ ۴ درصد برای مناطق روستایی و عشایری مرزی، با نرخ ۶ درصد برای مناطق روستایی و عشایری غیر مرزی و نرخ ۱۰ درصد برای تأمین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی مستقر در نواحی صنعتی و شهرهای زیر ۱۰ هزار نفر جمعیت تعیین شده است و جذب حداکثری تسهیلات تخصیص یافته به سیستان و بلوچستان می تواند بعنوان یک فرصت مناسب برای کاهش آلام مردم رنج دیده استان از خشکسالی ها و مشکلات اقتصادی باشد.

ارسال نظر

شما در حال ارسال پاسخ به نظر « » می‌باشید.